Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP heyeti, Anıtkabir'i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP Heyeti, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 92. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle Anıtkabir'i ziyaret etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, CHP'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleşen ziyarette saat 09.30'da Aslanlı Yol'un başından hareket etti, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Atatürk'ün Mozolesi'ne çelenk koymasından sonra saygı duruşunda bulundu.
 
Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP'nin Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir Özel Defteri'ne Kurucu Genel Başkan Atatürk'e hitaben bir mesaj yazdı.
 
Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki Heyet, CHP'nin İkinci Genel Başkanı İnönü'nün anıt mezarlarını da ziyaret ederek çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.
 
Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:
 
"Büyük Atatürk,
Sayın Genel Başkanım,
 
Kuruluşumuzun 92. yılında, devrimlerinin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte sizi şükranla anıyoruz.
 
Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaya koyduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devleti modelinin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, bölgemizde ve dünyada milyonlarca insana ilham vermektedir.
 
Türkiye bugün, çetin bir toplumsal barış sınavından geçmektedir. İlkelerinin ışığında bütün sorunları aşabilecek güce, imkana ve inanca sahibiz. Ülkemiz, Cumhuriyet'e gönülden bağlı ve her zaman "Önce Türkiye" diyen yurttaşlarımızın verdiği güçle çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır.
 
CHP, birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için aydınlattığın yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam etmektedir.
 
Ruhun şad olsun, 
 
Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"
Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 09 Eylül 2015 10:36

Bağlantılı Konular