Gök: "Hacettepe Teknokent Konukevi binası TÜRGEV'e tahsis edilecek midir?"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ruhsatını iptal ettiği Hacettepe Teknokent Konukevi'nin TÜRGEV'e verilip verilmeyeceğini sordu.

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, "öğrencilerin kullanımına açıldığı" gerekçesiyle ruhsatını iptal ederek inşaatını mühürlediği Hacettepe Teknokent Konukevi'nin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetim kurulunda olduğu TÜRGEV'e verilip verilmeyeceğini sordu.

Levent Gök, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde ve 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında yapılan Hacettepe Teknokent Konukevi inşaatının, Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketinin konukevini "öğrencilere ve öğrenci velilerine kiralamaya açtığı" gerekçesiyle el koyduğunu hatırlattı.

Levent Gök, Işık'tan, "Öğrencilerin ve velilerin kullanımına açıldığı gerekçe gösterilerek ruhsatı iptal edilip, inşaatı mühürlenen Hacettepe Teknokent Konukevi binası, kısa adı TÜRGEV olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na tahsis edilecek midir?" sorusunu yanıtlamasını istedi.

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 16/08/2015

Levent Gök
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında yapılan Hacettepe Teknokent Konukevi inşaatı, Bakanlığınız tarafından "öğrencilerin kullanımına açıldığı" gerekçesiyle ruhsatı iptal edilerek mühürlenmiştir.

1- Öğrencilerin kullanımına açıldığı gerekçesiyle ruhsatı iptal edilerek inşaatı mühürlenen Hacettepe Teknokent Konukevi binası, kısa adı TÜRGEV olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na tahsis edilecek midir?"

    Pazartesi, 17 Ağustos 2015 13:17

Bağlantılı Konular