Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte oyunu kullandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Sandığa gidip oyunu kullanan bütün yurttaşlarıma en içten teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum."

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Çukurambar Arjantin İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı. Gazetecilere kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Eşitsiz koşullarda bir seçim gerçekleştirdik. Her şeye rağmen seçim maratonu güzeldi. Halkın ilgisi güzeldi. Sandığa gidip oyunu kullanan bütün yurttaşlarıma en içten teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Onlar aynı zamanda demokrasinin bekçisidirler. Hepsini yürekten kucaklıyorum. Umuyorum bu seçimler demokrasimizin gelişmesi için, özgürlüklerimiz için, refahın hakça tabana yayılması için bir vesile olur.

Sandığa gidişimizin temel nedenlerinden birisi de budur. Birinci sınıf demokrasiyi bu ülkeye getirmek, aç ve açıkta kimseyi bırakmamak. Bunun mücadelesi yapıldı. Eşitsiz koşullarda bir seçimin gerçekleştiğini de ifade ettim. Bunu da zaten bütün Türkiye biliyor, bütün dünya biliyor. Ama bütün bunlara karşın biz sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Seçim herkese, hepimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum sevgili yurttaşlarım.


Soru: Kemal bey efendim şu saate kadar size yansıyan seçimlerle ilgili sıkıntılı dikkatinizi çeken olay oldu mu acaba?
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu ana kadar yok. Seçimlerin iyi bir ortamda devam ettiğini biliyoruz. Tabi bu süreç içinde bizi en çok üzen Diyarbakır'daki olaydı. Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı, hiç kimse hayatını kaybetmesiydi. Ama ne yapalım buda gerçekleşti. Sağduyu egemen oldu. Bu toplumun zaten sağduyusuna güveniyorum. En büyük güvenim, güvencem halkın sağduyusudur.

Teşekkür ediyorum."

    Pazar, 07 Haziran 2015 15:37

Bağlantılı Konular