"7 Haziran'da yüzümüz gülecek, halkın iktidarını göreceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi mahalle toplantıları miting havasında geçmeye devam ediyor. Ancarlı Sokağı'nda bir araya gelen binlerce partili 8 Haziran'a CHP  iktidarı ile girmek istediklerini haykırdılar.

CHP  Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "7 Haziran'da yüzümüz gülecek, hep beraber halkın iktidarını göreceğiz. Hep beraber Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sizin evladınızın Başbakanlığını göreceğiz." dedi.

CHP'nin mahalle toplantılarına katılım dikkat çekiyor. Kemal Özalper İlkokulu yanındaki toplantıya 2 binin üzerinde kişi katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, genel seçim çalışmaları kapsamında Ancarlı Sokağı'nda  vatandaşlarla bir araya geldi. Miting havasında geçen mahalle toplantısında konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının gümbür gümbür geldiğini söyledi. Kiraz, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir seçim bildirgeleri olduğunu ifade ederek, bütün projelerin Türkiye'nin büyümesinden ve kalkınmasından yana olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacın olduğunu kaydetti.

"7 Haziran'da yüzümüz gülecek, halkın iktidarını göreceğiz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuşmaya çıkarken kendisine büyük ilgi gösteren 90 yaşındaki Elif Polat isimli teyzeyi platforma davet etti. Elif teyzenin müzikle birlikte yaptığı hareketlere eşlik eden Ağbaba, teyzeyi bağrına bastı. Ağbaba, "Sizlerin milletvekili olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bizi, 50 yıldır iktidar olmamamız rağmen ayakta tutan güç sizlersiniz. Bu parti, sizin gibi insanların, 'dönen dönsün ben dönmezem yolumdan' diyenlerin sayesinde ayakta. 7 Haziran'da yüzümüz gülecek, hep beraber halkın iktidarını göreceğiz. Hep beraber Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sizin evladınızın Başbakanlığını göreceğiz." dedi.

"CHP iktidarında herkes ektiği ürünün, alnının terinin karşılığını alacak"
Veli Ağbaba, CHP iktidarında herkes ektiği ürünün, alın terinin karşılığını alacağını kaydederek, "İnancınız, ideolojiniz için geldiniz. Bizi dünyada diğer ülkelerden farklı kılan tarihin yetiştirmiş olduğu en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti için buradasınız. Gittiğimiz her yerde daha önce oy alamadığımız yerden destek aldığımızı görüyoruz. Bu bizim için önemli. Artık iktidar muhalefeti eleştiriyor. İktidar, yapacaklarımızın yanlış olduğunu söylemiyor 'Kaynağı nereden bulacaksın?' diyor. Biz tercihimizi yaptık. Biz tercihimizi ezilenden , mazlumdan, yoksuldan yana yaptık. Kayısı şimdiye kadar istediği desteği alamadı. CHP iktidarında herkes ektiği ürünün, alın terinin karşılığını alacak" şeklinde konuştu.

"Halkın iktidarını kuracağız"
Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında herkesin hakkını alacağını ifade eden Ağbaba, şunları söyledi: "12 yılda geldiğimiz noktaya bakın. CHP iktidarında zenginin daha da zenginleşmesinin, yoksulun daha da yoksullaşmanın önünü keseceğiz. Siz çalışıyorsunuz ama çalmıyorsunuz. Çalanlar zengin oluyor, bu düzene son vereceğiz. Özgürlüklerimiz yok edildi, huzurumuz kalmadı.Kendi dışında herkesten nefret eden bir Cumhurbaşkanı ve iktidar var. Bize düşen hiç kimseden nefret etmeden bir iktidar kurmak. Bunu başaracağız. Kürt'ün hakkı neyse Türk'ün hakkı o olacak, kimse mezhebinde, etnik kimliğinden dolayı ayrı tutulmayacak."

"Türkiye'deki siyasi davaların tamamının ipliğini pazara çıkardım"
Veli Ağbaba konuşmasının devamında; "İlk kez sizin seçtiğiniz milletvekili, Türkiye'de tutuklu milletvekili problemi olduğunu kamuoyunun gözleri önüne serdi. Bunu kimse yapmadı, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri yaptı, sizin seçtiğiniz milletvekili yaptı." dedi.

"HDP'nin Malatya milletvekili çıkarma şansı yok"
HDP'nin Malatya'dan milletvekili çıkarma şansının olmadığını ifade eden Ağbaba, "Bir kampanya yapılıyor, 'Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyunun kime verilmesiyle' ilgili. Bizim ve bizim seçmenimiz dışında kendi oyuna karışan yok. Bir taraftan AKP milletvekilleri 'Biz 6-0 yapacağız, CHP'nin seçmeni CHP'ye oy vermeyecek.' Birileri de başka şeyler söylüyor. Sizin seçtiğiniz milletvekili çalışıyor, iktidar partisinin milletvekillerinin sadece parmakları çalışıyor. Bazı iyi niyetli arkadaşlarımız, 'CHP'nin Malatya'daki oyu yüksek, bu seçmenin bir kısmı HDP'ye oy versin' diyorlar. Türkiye'de HDP'nin barajı geçme sıkıntısı görünmüyor ama Malatya'dan milletvekili çıkarma şansı yok. Bizde giden oylar, HDP'nin Malatya'dan milletvekili çıkarmasını sağlamaz, bizden gidecek her oy AKP'nin milletvekili sayısını artırır." dedi.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 22 May 2015 10:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica