"Her çocuk benim çocuğumdur. CHP İktidarında her çocuk yatağa tok girecek"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu büyük sevgi ve coşkuyla karşılandığı Ankara Altındağ'da Başbakan Kemal sloganları atanları sandığa gitmeye davet etti.

"7 Haziran'da sandığa gideceğiz. Hazır mıyız? Ama sadece sizin gitmeniz yetmiyor sandığa giderken geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızla beraber gideceksiniz onu ikna edeceksiniz. Söz mü?

Eğer o ikna olmazsa şunu söyleyin. Bak kardeşim deyin 13 yıldır kredi açtık. İşsizlik 6 milyon 200 bin, 17 milyon yoksul, 350 bin atama bekleyen öğretmen, esnaf perişan, gel seninle bir anlaşma yapalım bu seçimlerde beraber sandığa gidelim, beraber altıokun altına mührümüzü basalım. Söyleyecek misiniz?

Bunu yaptığınızda size söz veriyorum bu ülkede 17 milyon yoksul var 4 yıl içinde hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. Yoksulluğu tarihe gömeceğim bu topraklarda. Her ailenin geliri olacak en az 720 lira asgari geliri olacak. Dolayısıyla yoksulluğu bu topraklarda artık bitireceğiz. 21. yüzyılın Türkiye'sinde yoksul istemiyorum. Onlar unuttular ben Kübra bebeği unutmadım. Onlar unuttular ben Ayaz bebeği unutmadım. Her çocuk benim çocuğumdur. Her çocuk yatağa tok girecek.

7 Haziran'da inşallah bir tarih yazacağız beraber. Kendimiz için, çocuklarımız için, ailemiz için, vatanımız için, bayrağımız için, torunlarımız için omuz omuza sandığa gideceğiz ve haramilerin iktidarını inşallah alaşağı edeceğiz.

Bu ülkeye sadece refahı değil, sadece huzuru değil, aynı zamanda birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz. Hiç kimse düşüncelerinden ötürü, inancından ötürü, kimliğinden ötürü ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecek. CHP iktidarı demokrasiyle meşhur. İzin vermeyeceğiz buna. Her yurttaşımızı, 77 milyon yurttaşımızı kucaklayacağız. Onlar ayrıştırdılar biz birleştireceğiz. Onlar böldüler biz böldürmeyeceğiz. Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Her evde huzur, Türkiye'de huzur, dünyada barış istiyoruz.

Emekliler var değil mi aranızda? Bir el kaldırsın. Hey maşallah fena sayılmaz. Dedim ki, refahı tabana yayacağız. Büyümeden, kalkınmadan her yurttaşımız, her aile nasibini alacak. Refah herkes için bölüşülecek. Ne demişti rahmetli Ecevit? "Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen" demişti. İnsanca, hakça bir düzeni sağlayacağız. Herkes refahtan payını alacak bunun sözünü veriyorum. Bu ülkede huzuru sağlayacağız, barışı sağlayacağız, demokrasiyi sağlayacağız, güvenliği sağlayacağız. Bu ülkede hiç kimse ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmeyecek.

Dedim ki, emeklilere ramazan bayramında, kurban bayramında birer maaş ikramiye vereceğiz. Kıyameti koparıyorlar nereden vereceksin diyorlar. Söyledim bir daha söyleyeyim. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim millete vereceğim.

Onlar doydu ama bizim anladığımız anlamda değil, hala para yiyorlar, hala köşeyi dönüyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkede CHP iktidarında yoksulluğu toprağa gömmek, tarihe gömmek benim boynumun borcudur.

Sizden bir söz aldım değil mi? Ne dediniz 7 Haziran'da sandığa gideceğiz ama yalnız değil yanımızda geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşla beraber gideceğiz. Söz mü? Bende size söz veriyorum gün 1 saatse 1 saat, 12 saatse 12 saat, 24 saatse 24 saat, 36 saatse 36 saat sizin için, çocuklarımız için, torunlarımız için çalışacağım, emek harcayacağım, alın teri dökeceğim. Dökeceğim her alın teri size helal olsun diyeceğim.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun, var olun diyorum. Engelli vatandaş? Tamam engelliler başımızın üstüne. Onlar 25 – 30 yıldır Ankara'yı engelsiz bir kent haline getirmediler. Engelliler Ankara'da rahat gezemiyor. Aslında Türkiye'nin hemen hemen hiçbir tarafında rahat gezemiyor. Biz hiçbir ayrım yapmadan engelli olsun, olmasın bütün vatandaşlarımızın kent nimetlerinden eşit oranda yararlanmasını istiyoruz. Onlarda gezebilmeli, onlarda konuşabilmeli, onlarda sohbet edebilmeli, onlarda okuyabilmeli, onlarda çalışabilmeli. Ne dedim? Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir.

Şöyle bir propaganda yapıyorlar. Efendim CHP iktidara gelirse sosyal yardımları kesecekmiş. Bunu söyleyenler açık ve net söylüyorum bunu söyleyenler bizi tanımıyorlar. Bizim birisi olduğumuzu bilmiyorlar. Açıkça söylüyorum biz size benzemeyiz. Çünkü biz kul hakkı yemeyiz. Sosyal yardımları asla kesmeyeceğiz. Tam tersine sosyal yardımları en az iki katına çıkaracağız.

Hepiniz sağ olun, var olun. Hepinizi tek tek muhabbetle kucaklıyorum. Hepinizi tek tek saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun diyorum."

    Pazar, 17 May 2015 11:53

Bağlantılı Konular