"Biz CHP olarak sadece kendi seçim bürolarımıza değil tüm siyasi partilere yönelik saldırıları kınıyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: "Biz CHP olarak sadece kendi seçim bürolarımıza değil, tüm siyasi partilere yönelik saldırı ve provokasyonları da halkın iradesine yapılmış saldırılar olarak görüyor ve kınıyoruz! Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm birimler, bu tür saldırılar sonucu meydana gelen her türlü kaybın doğrudan sorumlusu olacaktır!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı açıklaması şöyle:

"7 Haziran tarihine Cumhurbaşkanının iktidar partisi için miting meydanlarında oy istediği bir atmosferde girerken başta HDP olmak üzere CHP'nin de seçim bürolarına yönelik provokatif saldırıların her gün arttığına tanıklık ediyoruz. Zaten baraj yüzünden adaletsiz bir ortamda girilen seçimlere, oy oranı her geçen gün daha da düşmekte olan AKP'nin lehine yeni provokasyonların devreye sokulduğu anlaşılıyor.

AKP kurmaylarının tahrik edici açıklamaları, hükümete bağlı olan kolluk güçlerinin tutumu, saldırıların linç boyutuna ulaşmasının temel sebebidir. HDP'ye yönelik saldırıların hepsi önlenebilir, engellenebilir saldırılardır! Ancak kolluk güçleri bu saldırılara seyirci kalmakta, hükümetin ilgili bakanlıkları da bu tutumu desteklemektedir.
Demokratik bir ortamda gerçekleşmesi gereken seçimler, iktidarı kaybetme korkusundan dolayı iyice saldırganlaşan AKP'nin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Ancak korkunun ecele faydası yok; AKP, iktidarının sonuna gelmiştir ve hiçbir baskı, halkın özgür iradesine ipotek koyamaz! Biz CHP olarak sadece kendi seçim bürolarımıza değil, tüm siyasi partilere yönelik saldırı ve provokasyonları da halkın iradesine yapılmış saldırılar olarak görüyor ve kınıyoruz! Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm birimler, bu tür saldırılar sonucu meydana gelen her türlü kaybın doğrudan sorumlusu olacaktır!"

    Cumartesi, 16 May 2015 10:29

Bağlantılı Konular