"AKP'nin günleri sayılı, 400 vekil dediler, 276'nın altına indiler"

Beykoz'un köylerini ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, seçime 20 gün kala siyasi tabloyu analiz etti: " AKP'nin günleri sayılı, 400 vekil dediler, 276'nın altına indiler. Son darbeyi emekliler vuracak. Adım adım iktidara yürüyoruz çünkü sokakta AKP'nin icraatları değil, CHP'nin projeleri konuşuluyor."

İstanbul 1. bölgedeki seçim çalışmaları çerçevesinde Beykoz ilçesinin Polonezköy, Görele, İshaklı ve Cumhuriyet köylerini ziyaret eden Hamzaçebi genel seçime 20 gün kala siyasi tabloyu analiz etti. AKP sözcülerinin parlamenter sisteme ilişkin eleştirilerini hatırlatan Hamzaçebi, "Biliyorsunuz birileri Başkanlık rüyası ile yatıp kalkıyor. Ama o iş bitti, o rüya bitti. Başkanlık özlemcilerine en iyi yanıtı halkımız 7 Haziran'da sağduyusu ile sandıkta verecek. Parlamenter sistem için 'bekleme odasında' diyenler bir bakmışsınız kendilerini kapının önünde bulacaklar." diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi şunları söyledi:

Son günlerin tadını çıkarsınlar
Tam 21 yıldır İstanbul'u; 13 yıldır da Türkiye'yi yönetiyorlar. Ama elbette bunun bir sonu olacaktı. İşte o son yaklaşıyor. İktidardaki son günlerini yaşıyorlar. Varsın biraz tadını çıkarsınlar. Şu geldimiz noktaya bakın: Milyonlarca insanımız eve ekmek götürme mücadelesi içindeyken bunlar rejim tartışması yapıyor. Bilin ki, bu tamamen gereksiz ve yapay bir tartışmadır. Milletin gündeminde böyle bir konu yoktur.

Milletin gündemi farklı
Vatandaşlarımızın gündeminde geçim sorunu var, işsizlik sorunu var, gelecek kaygısı var. Biliyorsunuz Genel Başkanımızın öncülüğünde uzman bir kadronun hazırladığı çok güçlü bir ekonomik program açıkladık. Biz sokakta, çarşıda, pazarda bunu konuşuyoruz. Vatandaş da bu projelerimizi tuttu. Memnuniyetle görüyoruz ki, artık sokakta AKP'nin icraatları değil CHP'nin projeleri konuşuluyor. Yani adım adım iktidara gidiyoruz.

Son darbeyi emekliler vuracak
Emeklilerimize çok somut bir sözümüz var: Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Hem de hemen vereceğiz. Bunu duyunca paniklediler. Bürokrasiyi harekete geçirdiler ama ne yaparlarsa yapsınlar milletimiz artık bunlara inanmıyor. Efendim, 'kaynak yok, nasıl vereceksiniz?' diyorlar. Hiç merak etmeyin Suriyelilere 5 milyar dolar harcayan bir Türkiye, emeklisine de iki maaş ikramiyeyi verir. Emekli de bunlara hak ettiği son darbeyi vurur.

Yanlış hesap sandıktan döner
Bizim önerilerimiz halkta karşılık buldukça panikleri iyice arttı. Maliye Bakanı kendince bir hesap yapıp, 149 milyar liralık bir maliyet çıkarıyor. Bir kere hesap yanlış. Birçok konuyu bütçeye yük getirmeden çözüyoruz. Şunu bilin ki, biz önerilerimizin karşılığı olan maliyeti kuruşu kuruşuna hesapladık. Dört yıllık bir uygulama çerçevesinde bizim çözüm önerilerimiz için 57 milyar liralık bir kaynak yeterli geliyor. Biz hesapsız kitapsız bir adım atmadık, ama bunların yanlış hesabı sandıktan dönecek."

    Pazar, 17 May 2015 10:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica