Zonguldak'ta madenci baretiyle, halk coşkusuyla Anadolu'nun Kemal'ini selamladı

CHP Bayraklarıyla Madenci Baretlerinin yan yana dalgalandığı Zonguldak'ta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Omuz omuza, keyifle bir bayram havası içerisinde sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım ve partimizi iktidara taşıyalım." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Madenci Anıtı önünde düzenlediği mitingin ardından Gökçebey ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Çaycuma ilçesinde halkla kucaklaşan Kılıçdaroğlu, özgür ve güzel Türkiye'yi 7 Haziran'dan sonra yeniden inşa edeceklerini söyledi.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden, kimlik ve inancını sorgulamadan 77 milyon yurttaşı kucaklayarak yola devam edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu şöyle dedi;

"Ayrıştırmayacağız, kavga etmeyeceğiz ve beraber şanlı Türkiye'yi şaha kaldıracağız, buna inanıyoruz. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, birilerinin 13 yılda yapamadığını bir yılda yapıyor. Nasıl burada size hizmeti veriyorsa emin olun bütün amacımız Türkiye'de 77 milyon yurttaşa aynı amaçla hizmet etmektir. Bunu yapacağız ve yapmak zorundayız. Siyaset, çok kavga çıkardı ve gerginlik yarattı ama bunları aşmak zorundayız. Haziran ayıyla güzel ve yeni başlangıç yapmak zorundayız, yeni ve huzurlu başlangıç. Omuz omuza, keyifle bir bayram havası içerisinde sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım ve partimizi iktidara taşıyalım."

Vatandaşlara, "Emekli, çiftçi, üreten ve esnafın mutlu olduğu, huzurlu bir Türkiye istiyor musunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu evet yanıtını aldıktan sonra  "O zaman adres ve yer belli. Gazi Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi, halkın, vatandaşın, alın terinin partisi. Yani CHP. Biz herkesin geçinebileceği Türkiye istiyoruz. Biz, her evde tencere kaynasın istiyoruz. Bu topraklarda 17 milyon yoksulumuz var. Yoksulluğu dört yıl içerisinde gömeceğim, bunun sözünü veriyorum size." dedi.

    Çarşamba, 13 May 2015 14:18

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica