Ağbaba: "Türkiye'nin CHP'ye ihtiyacı var"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye'nin sol bir iktidara, Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacının olduğunu söyledi. Paşaköşkü Mahalle toplantısında konuşan Ağbaba, 'Türkiye'nin ve sizlerin geleceği için durmadan çalışacağız." dedi.

"CHP'nin, tek bir hedefi var: Türkiye'ye gerçek demokrasiyi getirmek"
Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi ve kendi şahsına akla hayale gelmeyecek suçlamalarda bulunulduğunu kaydederek, "her platformda iktidar partisi, Cumhuriyet Halk Partisini eleştiriyor. Akla hayale gelmedik suçlamalarda bulunuyorlar. Malatya'daki AKP milletvekilleri de aynı şekilde davranıyor. Partimizi, benim şahsımı mahalle mahalle gezip suçluyorlar. Bir gün televizyonda Melih Gökçek çıkıyor, kanal kanal geziyor eline almış, Grup Yorum ile birlikte mecliste basın toplantısı yapmamın resimlerini gösteriyor ve diyor ki "Veli Ağbaba terör örgütüyle iş birliği yapıyor' diyor. Bunu o da biliyor ki yalan. O da biliyor ki Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiden vazgeçmez, insan hakları ve özgürlüğü savunur, barışı ve demokrasiyi savunur. O da biliyor ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tür şeylerle ilgisi olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek bir derdi ve çalışması var; Türkiye'ye birinci sınıf demokrasiyi getirmek." şeklinde konuştu.

İşte size Türkiye manzarası: Millet iş bulamıyor ama o aşçısını özel uçakla İzmir'e gönderiyor
Cumhurbaşkanı'nın aşçısını özel uçakla İzmir'e göndermesini eleştiren Ağbaba, "Bir gazete haberi okudum, bu haberi okuyunca Türkiye'nin nereye gittiğini biraz daha anladım. Cumhurbaşkanı İzmir'e gidiyor. İzmir'e günü birlik gidiyor, dönüyor. Giderken de önceden aşçısını, çaycısını gönderiyor. Güvenememekten değil, israftan. İzmir'e özel uçakla aşçısını, çaycısını gönderiyor. Millet burada iş, aş bulamazken, emekliler kahvenin önünden geçmezken, bin liralık bardakta çay içiyorlar. Özel aşçılarını İzmir'e, İstanbul'a götürüyorlar. İşte size Türkiye manzarası: Millet iş bulamıyor, ama o aşçısını özel uçakla İzmir'e gönderiyor. Siz bir liraya çay içemezken, Emine Erdoğan, içiyor kilosu 4 bin liraya çayı. Türkiye'nin geldiği nokta bu." dedi.

"Türkiye'nin ilk makul şüpheli milletvekili oldum"
Türkiye'nin ilk makul şüpheli milletvekili olduğunu ifade eden Ağbaba, şunları söyledi: "Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinden bir terör örgütü çıkarmaya çalışıyor. Bunun çıkmayacağını kendileri de biliyor ama seçimden sonraki bir operasyona hazırlık yapıyorlar. Veli Ağbaba'sını, Aykut Erdoğdu'sunu, İlhan Cihaner'ini, Özgür Özel'ini terör örgütü üyesi sıfatıyla cezaevine göndermeyi planlıyor. 2011'de korkmadık, şimdi de hiç korkmuyorum, umurumda değil. Onlara teslim olan namerttir. Onlardan korkan namerttir. Ben yaşamım boyunca öğrenciliğimde, iş yaşamımda, il başkanlığımda hep mücadele ettim. Demokrasi, hukuk, barış, özgürlük, insan hakları mücadelesi vereceğime söz verdim. 4 yıl boyunca Türkiye'nin neresinde bir hak arama mücadelesi varsa, sizin seçtiğiniz milletvekiliniz orada oldu. Gözünü budaktan sakınmadan hep orada oldu."

    Salı, 12 May 2015 14:54

Bağlantılı Konular