Levent Gök Etimesgut'ta Roman annelerin Anneler Günü'nü kutladı

Levent Gök, "Bu vatandaşlarımız da anne, nasıl büyük bir özveriyle büyük sıkıntılara katlanarak, zorlukları aşarak  geçim derdini yenmeye ve evlatlarını hayata hazırlamaya çalıştıklarını bir kez daha gördük.Kağıt toplayarak, mendil satarak  adeta mucizeler yaratıyorlar." dedi.

"Bu yoksul vatandaşlarımız peynirin, zeytinin tadını, patatesin rengini unutmuşlar. Bir tencerede 15 kişiye, 20 kişiye yemek yetiştirmeye çalışan anneler yaşıyor burada." diyen Levent Gök, Annelere hediyelerini sunarak çocukları sevdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, şöyle dedi:

"Yoksul yurttaşlarımızın da insanca yaşama hakkı vardır. Toplumsal refahı sağlayabilmek için mutluluk ve gelir hakça bölüşülmeli, tüm yurttaşlarımız eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit olarak yararlanmalıdır. CHP yurttaşlarımızı gelecek kaygısından kurtaracak, yoksul yurttaşlarımızın da hakça, onurlu ve insanca yaşamasını sağlayacaktır. Yoksul yurttaşlarımızı ayda 277 Lira taksitle başlarını sokabilecekleri bir ev sahibi yaparak onların barınma sorununu çözeceğiz. CHP İktidarında hiçbir hane geliri 720 Liranın altına düşmeyecek." dedi.

Anneler Günü kutlamasından sonra Levent Gök ve Etimesgut İlçe yöneticileri çok sıcak karşılandıkları, heyecan yarattıkları Roman Mahallesinde sevgi gösterileriyle uğurlandılar.

    Pazartesi, 11 May 2015 13:29

Bağlantılı Konular