Topal, köylünün derdini yerinde tespit ediyor

Amasya Milletvekili Ramis Topal yazın gelişinin ardından köy şenliklerini başlamasıyla birlikte Amasya örgütü ile birlikte köy ziyaretlerine başladı.

Geçtiğimiz 2 yaz içerisinde de tatilini Amasya’da ki köylere ayıran Amasya Milletvekili Ramis Topal bu yaz içinde yine Amasya’nın köylerini ziyaret ediyor.

Ramazan ayı öncesinde Merzifon’da Alıcık, Elmayolu, Küçükçay, Büyükçay köylerini ziyaret eden CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal köylülere TBMM bu dönemine ait bilgiler verdi ve köylülerin sıkıntılarını dinledi. Köydeki vatandaşla bir araya gelen Amasya Milletvekili Ramis Topal çiftçilerin sıkıntılarını bildiklerini bu konuda CHP olarak üzerilerine düşenleri yaptıklarını hatırlattı.

CHP’nin çiftçilerin tarım arazilerinde kullandıkları benzinden ötv vergisi alınmaması için yasa teklifi verdiğini söyleyen Topal, “Çiftçinin, besicinin, soğan, pancar, ekin ekenin halini görmeyen sadece AKP kaldı. 2 yazdır Amasya’nın köylerini birer birer geziyorum. Ben hangi köy hangi partiye oy vermiş diye bakmıyorum, ayırmıyorum. Bu köylerden not aldıklarımızı hem TBMM hem de üyesi bulunduğum Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda dile getiriyorum. Ancak açıkça söylemeliyim ki hükümet tüm bu olanlardan bir haber. Onlar için varsa yoksa dış politika. Dış politikada da nereye geldiğimiz ortada. Anadolu’ya sanayiyi getiremedin, çiftçinin ürünü para etmedi, besici elindeki eti bedava fiyatını veriyor ancak kasaplardan et el yakıyor. Biz bas bas bağırıyoruz inceleyin bu durumu diye ancak hükümetten tık yok. Artık ülkenin 4 bir yanında herkes rahatsızlıklarını yüksek sesle dile getirmeye başladı. Önümüzdeki dönemde önce yerelde sonra genelde CHP’yi iktidara taşıyacağız. Gitmediğimiz köy, girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Size söz veriyorum bugün nasıl bu köyleri tek tek geziyorsam hükumet olduğumuzda da tek tek gezeceğim buralardan aldığım notları direk Bakanların önüne koyup çözüm üreteceğim. Bu benim namus borcum” dedi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 08 Temmuz 2013 13:47

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica