Aydınlatma ve elektrik direklerinin saçtığı tehlike Meclis gündeminde

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına sordu: "Cadde ve sokak aydınlatma direklerinden sarkan elektrik kablolarının ve Keçiören İncirli mahallesinde yol ortasında kalan elektrik direklerinin saçtığı tehlike ne zaman giderilecek?"

Levent Gök'ün soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 30.04.2015

Levent Gök
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

1- Ankara'nın ana arterlerinde ve sokak aydınlatmasında kullanılan direklerden dışarıya sarkan elektrik kablolarının özellikle çocuklar için taşıdığı tehlikeyi göz önüne alarak kabloların izolasyonu ve direk içine gömülmesi işlemi için derhal bir talimat verecek misiniz?
2- Bu kablolar hangi amaçla direk dışına sarkıtılmıştır? Saçtığı tehlike sadece çocukları değil, yürürken takılabilecek yetişkinleri ve kedi, köpek gibi hayvanları da etkileyecek bu ihmal ve özensizlik hangi çalışma nedeniyle ortaya çıkmıştır?
3- Elektrik çarpmasına karşı, yapılması düşünülen çalışma bitirilinceye kadar ya da lambaların yanmadığı gündüz saatlerinde kabloları sarkık durumdaki elektrik direklerinin enerjisini kesmek için ivedi bir talimat vermeyi düşünüyor musunuz?
4- Keçiören Esertepe Mahallesi Taşlı Sokağın ortasındaki BEDAŞ elektrik direğinin kaldırılmaması nedeniyle aksayan trafik akışının ne zaman normale döneceğine ilişkin 04.12.2014 tarih ve 7/57308 Esas Numaralı yazılı soru önergeme yanıt verilememiştir. Önergemin gelen kâğıtlarda yayımlanmasından sonra yine Keçiören İncirli Mahallesinde yolun daralmasına ve trafiğin sıkışmasına neden olan Refik Saydam Caddesinin 97, 114 ve 117. sokaklarının kesiştiği noktada yer alan  ve can güvenliğine büyük tehlike arz eden  elektrik direğinin yeri ne zaman değiştirilecektir? Böylesi zorunlu müdahalelerde niçin gecikilmektedir? Gerekli soruşturmanın yapılması için ne zaman talimat vereceksiniz?"

    Perşembe, 30 Nisan 2015 13:14

Bağlantılı Konular