Levent Gök: "Gökçek'e verdiğim süre sona erdi"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: "Gökçek, 'Bülent Arınç, senin hakkında dava açmazsam namerdim' demişti. Ancak dava açmadı. Bugün kendisini, kendi sözcükleriyle namert ilan ediyoruz."

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "yenilir yutulur olmayan ağır ifadeler" kullandığını, bu ifadelerin kamuoyunda da yankı bulduğunu belirtti.

Haysiyetine, onuruna, şerefine düşkün bir kişinin, bu ifadeler karşısında mahkemelerde hakkını araması gerektiğini kaydeden Gök, "Ben de daha önce düzenlediğim basın toplantısında, Gökçek'e, Arınç hakkında dava açması için bir hafta süre vermiştim. Ancak yaklaşık üç hafta geçmesine rağmen Gökçek dava açmadı" diye konuştu.

Levent Gök, şöyle devam etti:

"Gökçek, kendisine twitter üzerinden hakaret ettikleri gerekçesiyle 800 kişi hakkında dava açtığını açıklamıştı. Arınç, Gökçek için, 'Haysiyetli insan değildir. Kimin nerede havlayacağını iyi biliriz. Ankara'yı parsel parsel sattı' dedi.

Arınç'ı provokasyon yapmakla, paralel olmakla suçlayan Gökçek ise çıktı 'Bülent Arınç, senin hakkında dava açmazsam namerdim' dedi, meydan okudu.

Biz de Arınç hakkında dava açmaya yüreği, cesareti var mı, onurunu, şerefini koruyacak mı diye bekledik.

Gökçek, 'Bülent Arınç, senin hakkında dava açmazsam namerdim' demişti. Ancak dava açmadı. Bugün kendisini, kendi sözcükleriyle namert ilan ediyoruz. Namert, 'korkak, mert olmayan' demektir."


Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gök, AKP iktidarının, iktidardan gitmemek için her türlü çılgınlığı yapabileceğini, seçim güvenliğinin olmadığını söyledi. Gök, İç Güvenlik Yasası'nın da bunun bir parçası olduğunu belirtti. Adalet sistemini eleştiren Gök, Türkiye'de adalete güvenin kalmadığını, bir mahkemenin verdiği kararı başka bir mahkemenin tanımadığını söyledi.

    Pazartesi, 27 Nisan 2015 17:20

Bağlantılı Konular