"Bina yıkımlarında güvenlik önlemlerinin alınmayışı çocukların, yaşlıların hayatını tehlikeye sokuyor."

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, inşaat sektöründe bina yıkımlarında insan sağlığını ciddi ölçüde tehdit eden ihmallere dikkat çekerek gerekli önlemlerin alınması için ne yapılacağını Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu.

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

10.04.2015

Levent Gök
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili
 
1- Çankaya ilçesi Aşağı Ayrancı semtinde Paris Caddesi 32 no'lu binanın yıkım çalışmaları sırasında güvenlik önlemleri alınmayışının sorumluları araştırılmış mıdır?
2- Yıkımdan sorumlu kişi ve kuruluşun bundan önceki başka yıkım çalışmalarında yer alıp almadıkları, güvenlik önlemlerini almamak gibi bir alışkanlıkları olup olmadığı soruşturulacak mıdır?
3- Yıkım süresince çevrede hiçbir güvenlik önlemi alınmamasının yanı sıra yıkımla ortaya çıkan molozun geçişleri engelleyecek biçimde kaldırıma yığılmasına neden göz yumulmuştur?
4- Kaldırımın paslı demirlerle, çivili tahtalarla ve inşaat atıklarıyla dolu olması nedeniyle caddeyi kullanmak zorunda kalan yayaların uğrayacakları bir trafik kazasının sorumlusu kim olacaktır?
5- Semtte, küçük çocuklar, özürlüler ve yaşlılar için büyük tehlike oluşturan bu durum değerlendirilerek, benzer durumlarda insan hayatını dikkate alan önlemler alınması için inşaat sektöründe çalışan tarafların ciddi biçimde uyarılmasını sağlayacak mısınız?

    Cuma, 10 Nisan 2015 18:49

Bağlantılı Konular