Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa şampiyonu olan Eczacıbaşı Vitra kadın voleybol takımını kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eczacıbaşı Vitra kadın voleybol takımının Voleybol DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü final maçında İtalya temsilcisi Unendo Yamamay'ı 3-0 mağlup ederek Avrupa şampiyonu olması nedeniyle mesaj yayımladı.

Kılıçdaroğlu'nun  mesajı şöyle;
"Eczacıbaşı Vitra'nın , İtalya temsilcisi Unendo Yamamay'ı 3-0 mağlup ederek adını Avrupa'nın zirvesine yazdırmasından büyük bir memnuniyet duydum. Halkımızı karamsarlığa iten   olumsuzlukların üst üste geldiği  süreçte Eczacıbaşı’nın kadın voleybolcularının başarısı yüzümüzü güldürdü

Poljak, Asuman Karakoyun, De La Cruz, Fürst, Neslihan Demir Güler, Larson (Gülden Kuzubaşıoğlu, Nilay Özdemir, Gözde Yılmaz) ile setleri 25-22, 25-20, 25-21 alan Eczacıbaşı Vitra Kadın voleybolunun bir numaralı kupasının sahibi  olarak voleybol dünyasını ve sporseverleri sevindirdi.

Şampiyonluk kupasını  CEV Başkanı Andre Meyer'in elinden alan takım kaptanı Esra Gümüş Kırıcı ile takımı, teknik ve idari yöneticileri  sevinç yumağı oluşturdu.

Bu başarıda büyük payı olan başta "Eczacıbaşı VitrA'nın kadın voleybolcuları, kulübün teknik ve idari yöneticileriyle, her koşulda takımına en büyük desteği veren Eczacıbaşı Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile taraftarlarını içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum."

    Pazartesi, 06 Nisan 2015 11:06

Bağlantılı Konular