Kılıçdaroğlu: "Mızmızlanmayı bırak, bulunduğun makama yakışır şekilde davran"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından "Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum." dedi.

Gece yarısı Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın eşi Yasemin Kiraz ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nu telefonla arayarak üzüntülerini ileten ve başsağlığı dileyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle;

"Görevi başında şehit düşen savcımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet diliyorum. Kederli ailesi ve tüm Türkiye'nin başı sağolsun.

Şehit savcımızın eşi Yasemin Kiraz ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nu telefonla aradım, üzüntülerimi, başsağlığı dileklerimi ilettim. Hem Yasemin hanımefendiye, hem de İstanbul Başsavcısı Hadi beye  telefonda söylediğim gibi; yapılan alçakça saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur!

Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından, bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum

Öte yandan, yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlamayı alışkanlık haline getiren ve bu tavrıyla da bulunduğu koltuğun kendisine büyük geldiğini gösteren Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum."

    Çarşamba, 01 Nisan 2015 15:05

Bağlantılı Konular