Kılıçdaroğlu Tunceli'de coşku, sevgi ve Başbakan Kemal sloganlarıyla karşılandı

Kemal Kılıçdaroğlu: "Dünyayı, kenti, kendisini sorgulayan bir insan yapımız var. O nedenle ben Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu her ortamda dile getiriyorum." dedi.

"Biz siyasetin özgür ortamda yapılmasını savunan siyasi bir partiyiz. Geleneğimiz budur. İnsan haklarına, demokrasiye ve özgürlüğe önem veririz. Bir başkasını siyasi düşüncelerinden ötürü baskı altına almayız ve bunu doğru da bulmayız." diyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'dan karayoluyla Tunceli'nin Pertek ilçesine geldi, kanaat önderlerinin yanısıra köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Toplantı yapılacak otelin önünde coşkulu, heyecanlı Tuncelilileri selamlayan ve hemşehrileriyle kucaklaşan Kılıçdaroğlu, Tunceli'de il teşkilatı tarafından muhtarlarla ve kanaat önderleriyle görüşmek için toplantı düzenlendiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, "Ben muhtarlarımızı dinleyeceğim. Bazı kanaat önderleri var, onları dinleyeceğim. Cumhuriyet Halk Partisi'nden beklentileri nedir, sorunları nedir, onları dinleyeceğiz. Dolayısıyla güzel, verimli bir toplantı olacağına inanıyorum. Tunceli'ye geliş nedenim bu." dedi.

"Dünyayı, kenti, kendisini sorgulayan bir insan yapımız var. Dolayısıyla ben Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu hemen hemen her ortamda dile getiriyorum" diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi; "Dünyaya ve siyasete nasıl bakıyorsak herkesin de bizim dünyamıza ve siyasetimize aynı anlayışla bakmasını isteriz. Eğer uygar bir toplumsak ki Tunceli uygar bir kenttir, özgürlüğün tadına varan bir kenttir, dolayısıyla bu kentte hiçbir baskının hiçbir siyasi parti üstünde olmaması gerekir. Doğru olan da budur."

Eski Bakan Kemal Derviş'e aktif siyasete katılması için teklif götürüldüğüne ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Sayın Kemal Derviş, sadece Türkiye'de değil, dünyada bilinen sayılı iktisat uzmanlarından birisi. Pek çok uluslararası kuruluşta çalışmış. Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın sorunlarını özellikle ekonomik ve sosyal sorunları yakından izleyen bir isim. Kendisi sosyal demokrat, partimizin de üyesi. Sıcak siyasete girmesini istedim ama özellikle Amerika'da, Fransa'da, Almanya'da işlerinin yoğunluğu nedeniyle sıcak siyasete girmeyeceğini ifade etti ama eğer Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında kendisine bir fırsat verilirse doğrudan ekonomi yönetiminde görev alacağını ifade etti."

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamaların ardından köy, mahalle muhtarları ve bazı kanaat önderleriyle basına kapalı toplantı yaptı.

Yaklaşık bir saat süren toplantıya partili bazı yöneticiler, milletvekilleri ve Kılıçdaroğlu'nun çağrılısı olan belediye bazı Belediye Başkanları da  katıldı.

    Cuma, 27 Mart 2015 10:24

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica