Yakup Akkaya, “Fırsat eşitliği sağlandığında engelleri nasıl kaldırdıklarını, görme engelli arkadaşlarımız herkese göstermektedirler.”

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 6 Temmuz 2013 tarihinde Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde Çankaya Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü ile İstanbul Görme Engelliler Kulübü arasında oynanan Türkiye Görme Engelliler Deplasmanlı Süper 1. ligi maçını engelli yurttaşlarımızla birlikte seyretti.

Bu yıl başlayan görme engelliler futbol liginde derbi niteliğinde olan ve 1-1 sonuçlanan maç sonucunda, futbolcular ve yetkililerden bilgi alan Yakup Akkaya, “İlk defa seyrettiğim görme engelliler maçı beni oldukça etkiledi. Fırsat eşitliği yaratıldığında, bütün engelli arkadaşlarımız engelleri azim ve kararlılıklarıyla nasıl kaldırdıklarını herkese göstermektedirler.” dedi.

Yakup Akkaya, müsabakayla ilgili olarak “Futbol Federasyonumuzun da engellilere yönelik spor etkinliklerine verdiği destek ve katkının sonuçlarını bugün burada görmekteyiz. Bu vesileyle futbol federasyonumuza da katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etmek isteriz. Önemli olan engellilerin sporun her alanında teşvik edilmesidir.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Akkaya, “Genel olarak engellilerin topluma katılımındaki sorunların aşılmasında, kamusal hizmetlerden daha fazla yararlanmalarının sağlanmasında piyasacı “muhtaçlık” anlayışı yerine “fırsat eşitliğini” teşvik eden, topluma katılımlarının yolunu açan politikalar devreye sokulmalıdır. CHP, bu anlayışı savunmakta ve bu anlayış doğrultusunda engellilerimizle, örgütleriyle birlikte politikalar üretmektedir.” dedi.

    Pazar, 07 Temmuz 2013 13:40

Bağlantılı Konular