Kılıçdaroğlu Elazığ Palu'da "Palu seninle gurur duyuyor" diye karşılandı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Elazığlıları, "Bende sizlerle gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Bu toprakların insanı olduğum için çok mutluyum, huzurluyum. Ben sizin evladınızım, bu toprakların çocuğuyum, sizden destek istiyorum, sizden yetki istiyorum." diye selamladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu toprakların insanı olduğum için çok mutluyum, huzurluyum. Beraber olacağız. Bizi birleştiren temiz ahlaktır, düzgün adam olmaktır, kul hakkı yememektir, her inanca, her kimliğe saygı göstermektir." dedi.

Günlük çalışmalarına Elazığ Palu'da başlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu Fevzi Septioğlu dahil bölgenin kanaat önderleri ve vatandaşlarla sohbet ederken, "Palu seninle gurur duyuyor, Elazığ seninle gurur duyuyor." sloganları atıldı, bunun üzerine görüşlerini açıkladı ve şunları söyledi;

"Bende sizlerle gurur duyuyorum, sizlerle onur duyuyorum. Bu toprakların insanı olduğum için çok mutluyum, huzurluyum. Beraber olacağız, bizi birleştiren nedir? Bizi birleştiren temiz ahlaktır. Bizi birleştiren düzgün adam olmaktır. Bizi birleştiren kul hakkı yememektir. Bizi birleştiren her inanca saygı göstermektir. Bizi birleştiren her kimliğe saygı göstermektir.

Sizleri seviyorum, sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum, sizlere hizmet etmek istiyorum. Sonuna kadar hizmet etmek istiyorum. Sizlerin bu ülkenin saygıdeğer yurttaşları olduğunu çok iyi biliyorum. O nedenle dedim buraya özel bir propaganda için gelmedim. Niyetimde yok zaten böyle bir propaganda yapmaya. Bir şeyi unutmayın. Ben sizin evladınızım, bu toprakların çocuğuyum, sizden destek istiyorum, sizden yetki istiyorum.

Palu girişte vardır "Tarih Palu'dur, Palu tarihtir" diye gerçekten de öyledir. İpekyolu üzerinde görkemli bir tarihi vardır Palu'nun ama o tarihin hakkı bugüne kadar verilmemiştir. Ben size söz veriyorum o hakkı ben Palu'ya teslim edeceğim. Palululara teslim edeceğim.

Hepinize en içten selamlarımı, saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum. Dualarınızı eksik etmeyin diyorum. Size hizmet edeceğiz, beraber hizmet edeceğiz inşallah. Fevzi beyle beraber yapacağız bu hizmeti. O bu bölgenin en önemli kanaat önderlerinden birisidir. Köklü bir aileden geliyor, saygıdeğer bir aileden geliyor. O nedenle sizin saygı duyduğunuz gibi bizde ona ve o aile saygı duyuyoruz. Hepinize en içten selamlar, saygılar, hürmetler efendim."

    Perşembe, 19 Mart 2015 10:34

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica