Tanrıkulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Sezgin Tanrıkulu: "Sokakların, meydanların, alanların sadece 8 Mart'ta değil, her gün kadınlara ait olması için onların bu mücadelesinde başarılar diliyorum! Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart'ını kutluyor, kadın özgürlüğü için verilen mücadeleyi selamlıyorum."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun mesajı şöyle:

"Ataerkil sisteme karşı en temel insan hakkı mücadelesi veren kadınlar, evde, sokakta, siyasette, hayatın her alanında ayrımcılığa maruz kalmaktadırlar. Bugün bu ayrımcılığa ve saldırganlığa karşı sokaklara çıkacak olan kadınlar kadar, erkek baskısı yüzünden evden çıkamayacak kadınların da gününü kutluyoruz!

Kadının insan hakları, sistematik olarak ihlal edilmekte ve kadın bedenine, emeğine yönelik saldırılar engellenmemektedir. Neredeyse her gün en az bir kadının katledildiği Türkiye'de hükümet, kadınların korunması konusundaki sorumluluğunu bilinçli bir biçimde yerine getirmemektedir. Kadınları sokaktan, iş hayatından, kamusal alandan eve çekmek isteyen zihniyet, kadına yönelik şiddeti de müstahak görmektedir.

Bu zihniyete karşı yürütülen kadın mücadelesinin yanında olmak hepimizin insani, siyasi, vicdani, ahlaki görevidir. Meclis'te kadınlar aleyhine çıkarılmak istenen tüm kanuni düzenlemelere karşı mücadele ettiğimizin ve etmeye de devam edeceğimizin bilinmesini isterim.

Sokakların, meydanların, alanların sadece 8 Mart'ta değil, her gün kadınlara ait olması için onların bu mücadelesinde başarılar diliyorum! Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart'ını kutluyor, kadın özgürlüğü için verilen mücadeleyi selamlıyorum."

    Pazar, 08 Mart 2015 09:58

Bağlantılı Konular