Günaydın: “Gezi Parkı’nda da sivil isteklerini barışçıl bir şekilde yerine getirmek isteyenlerin üzerine tazyikli suyla gaz bombasıyla gidildi” dedi.

” Türkiye’de hiçbir kanın akmaması, bir tek gözyaşının dökülmemesi CHP’nin ortak talebidir”

Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın CHP Pazarcık ilçe teşkilatında yaptığı açıklamada, darbelere karşı olduklarını söyledi.

“Mısır’da bir günde 30 kişinin öldürülmesi, insanlık tarihine kara bir leke olarak düşmüştür. Bugün şu anda Mısır’da neler yaşanıyor bilmiyoruz. Ama çok açık ki eğer birisi tanka binip silahları kuşanıp sivillere yönelik bir harekette bulunuyor ise harekette bulunduğu, karşı çıktığının, siyasal kimliğinin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Bugün dinciye yarın solcuya darbe yapılabilir. Biz darbelerin hepsine karşıyız. Dolayısıyla Mısır’ı da böyle tanımlamak lazım.” diyen Günaydın yapılan darbenin ülkeyi ileriye götüremeyeceğini kaydetti.

Gezi Parkı odaklı gelişmeler
Konuşmasında Gezi Parkı odaklı gelişmelere de değinen Günaydın, “Bugün Mısır’daki bu tutumu alıyorsak Gezi Pakı’nda da aynı tutumu almak zorundayız. Gezi Parkı’nda da sivil isteklerini barışçıl bir şekilde yerine getirmek isteyenlerin üzerine tazyikli suyla gaz bombasıyla gidildi. Polis şiddetinin karşısında olduğumu belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

Barış sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Günaydın, Türkiye’de hiçbir kanın akmaması, bir tek gözyaşının dökülmemesininCHP’nin ortak talebi olduğunu sözlerine ekledi.

    Pazar, 07 Temmuz 2013 09:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica