Tanrıkulu: "Güvenlik butonu kullanımının raporlanan sonuçları nelerdir?"

Sezgin Tanrıkulu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na sordu: "Kadınlara yönelik şiddeti engellemek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, 2013 yılında şiddet görenleri korumak amacıyla başlattığı 'güvenlik butonu' uygulamasının yetersiz kaldığı iddiası doğru mudur?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Kadınlara yönelik şiddeti engellemek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2013 yılında şiddet görenleri korumak amacıyla 'güvenlik butonu' uygulaması başlatmıştı. Ancak Süreç Değerlendirme Raporu'na göre buton uygulaması yetersiz kalmıştır.

Bu bağlamda;
1- Kadınlara yönelik şiddeti engellemek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, 2013 yılında şiddet görenleri korumak amacıyla başlattığı ‘güvenlik butonu' uygulamasının yetersiz kaldığı iddiası doğru mudur?
2- Pilot uygulamada toplam kaç güvenlik butonu kullanılmıştır? Güvenlik butonu kullanımının raporlanan sonuçları nelerdir?
3- Güvenlik butonunun temini için hangi şirket veya şirketlerle anlaşılmıştır? Güvenlik butonu için Bakanlık bütçesinden ne kadar harcama yapılmıştır?
4- Güvenlik butonlarının temin edileceği şirket veya şirketlerin yönetim kurulları 23 Şubat 2015 tarihi itibariyle ticaret sicili kayıtlarına göre kimlerden oluşmaktadır?"

    Perşembe, 26 Şubat 2015 12:18

Bağlantılı Konular