"Yol kenarına çöp ve moloz dökülmesi neden engellenmemektedir?"

Levent Gök, İçişleri Bakanı'na sordu: "Bakanlıkların ve yerel yönetimlerin ilgili birimlerini yapılmayan denetimler, önlenemeyen çöp ve moloz dökümleri ve bunların kaldırılmayışı nedeniyle uyarmayı düşünüyor musunuz?"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 24.02.2015

Levent Gök
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Başkent Ankara'nın ana arterlerinin yol boyunca dökülen hafriyat ve moloz yığınları nedeniyle çöplüğe döndüğü basında her gün yer alan olumsuzluklardan olmasına karşın hafriyat dökümü engellenmemekte ve çöp yığınına dönüşmüş olan dökülen hafriyat kaldırılmamaktadır.

Bu bağlamda;
1- Yol kenarına çöp ve moloz dökülmesi neden engellenmemektedir?
2- Bakanlıkların ve yerel yönetimlerin ilgili birimlerini yapılmayan denetimler, önlenemeyen çöp ve moloz dökümleri ve bunların kaldırılmayışı nedeniyle uyarmayı düşünüyor musunuz?
3- Ankapark ve Anadolu Bulvarında görüntü kirliliği yaratmakla sınırlı olmayan, Ankara Çayına karışarak insan sağlığını doğrudan tehdit eden bu tehlikeli durumu önlemek için ilgililere ne zaman bir talimat vereceksiniz?"

    Salı, 24 Şubat 2015 10:36

Bağlantılı Konular