"Sümeyye Erdoğan'a suikast iddiasını ispatlamayan alçaktır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: "Her seçimde bir mağduriyet yaratıyorlar. Bu seçimde de paralel yapıyla CHP'nin Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleyeceğini söylüyorlar. Bunu ispat etmezlerse alçaklardır." dedi.

Her seçim öncesi mağdur oluyorlar
Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceği iddiaları üzerine sert eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Son günlerde Dünya'nın en büyük yalanını servis ediyorlar. CHP, Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleyecekmiş. Bu kadar alçakça bir iftira duyulmadı. Bunlar yalan makinası. Bunu yazan Star'ı, Takvim'i, Akşam'ı, Sabah'ı AKP tarafından el konuldu. Havuz medyası denilen bir medya var. Haram medyası. Şimdi ne yazıyorlar, Fuat Avni ile CHP'yi ilişkilendirilip, Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceği söyleniyor. Bu iddiayı kanıtlamazsanız alçaksınız. Umut Oran'ı hedef gösteriyorlar. Umut Oran'ın üzerinden CHP'yi vurmaya çalışıyorlar. Umut Oran'ın böyle şeylerle asla ilgisi olamaz. Bunu herkes biliyor. Her seçimde bir mağduriyet yaratıyorlar. Bu seçimde de "paralel yapıyla bir olan CHP, Sümeyye Erdoğan'ı vuracakmış" diye bir yalan üretiyorlar. Kucak kucağa yattığı, beraber işbirliği yaptığı yapıyla bizi bir etmeye çalışıyorlar. Önceki gün Cumhurbaşkanı Malatya'da tekrar aynı konuyu gündeme getirdi. Bu gerçek dışı iddiaları gazetelerinde yazanlar gazeteci değil, ancak iftiracıdır." dedi.

12 Eylül'den beter olacağız
"İç Güvenlik yasası çıkmasını istemiyoruz. Yeni Ali İsmail'ler, Ethemler, Berkin Elvan'lar  ölmesin diyoruz." ifadeleriyle konuşmasını sürdüren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; "Bu yasayla beraber artık savcının hakimin görevi ortadan kalkıyor. 12 Eylül'den daha beter olacağız. Kenan Evren bilinci yerindeyse 'Ey Tayyip Erdoğan sen darbede, faşizmde benden daha büyüksün' diyordur. 'Benim bile aklıma gelmeyen şeyleri sen düşünüp, sen yapıyorsun' diyordur. İç güvenlik yasası Türkiye'de ki faşizmin kanuni hale gelmesi anlamına geliyor. Yasanın çıkmaması için mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz." dedi.

    Salı, 24 Şubat 2015 10:21

Bağlantılı Konular