CHP'li Salıcı'dan Gezi çağrısı

CHP'liler Gezi Parkı girişinde basın açıklaması yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri bugün saat 18.00’da Gezi Parkı giriş merdivenlerinde Gezi Parkı’yla ilgili basın açıklaması yaptı.

İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Gezi Parkı’nın bir an önce kamuya açılması gerektiğini belirterek “ Polisin parka gelmek isteyen vatandaşlarla karşı karşıya gelmesini istemiyoruz” dedi.

Taksim Yayalaştırma Projesiyle ilgili 6 Haziran’da alınan mahkeme kararını hatırlatan Salıcı, Gezi Parkı’nın bir an önce halka açılması gerektiğini belirterek, “Gezi Parkı 21 gündür polis işgalindedir. Devlet ısrarla meydanları korumaya çalışıyor” diye konuştu.

Taksim Dayanışması’nın Cumartesi günü halkı Gezi Parkı’na davet etmesi nedeniyle polisle vatandaşın karşı karşıya gelmesini istemediğini ifade eden Oğuz Kaan Salıcı şunları söyledi: “Polisin burada bulunmasını gerektirecek hiçbir durum yoktur. Park kamuya ait bir parktır. Kamuya ait bir parkı kamu kullanmak istiyor. Demokratik hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar gerek meydanda gerek Gezi Parkı’nda toplanabilir. Devlet görevlilerini sağduyuya çağırıyorum. Polisin parka gelmek isteyen vatandaşlarla karşı karşıya gelmesini istemiyoruz Ortaya çıkabilecek tatsız görüntülerden kaçınılması gerekmektedir.”

Ağaç ile röportaja tepki
Diğer yandan, CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı’nın basın açıklaması öncesi, yüzleri yeşile boyalı ve vücutlarına ağaç dalları monte eden 7 kişilik bir grup, bir gazetede yer alan kızılağaçla röportaj konulu haberi protesto amacıyla eylem yaptı.

Taksim Meydanı’na ellerinde “Röportaj için 3’üncü köprüden koptuk geldik”, “Röportaj dediler Van’dan geldik” yazılı dövizler taşıyan grup üyeleri “Bu devlet bize kök söktürdü” yazılı pankart açtı.

Grup bir süre haberin yayınlandığı gazete aleyhine sloganlar attı. Grup üyelerinden Hüseyin Uysal “Biz kızılağaç ile konuştuk, haberin yalan olduğunu söyledi. Gazeteye gidiyoruz ve bizimle de röportaj yapsın istiyoruz. Kızılağaç yalan röportajdan dolayı çok üzgün” dedi.

Haber: Gerçek Gündem

    Cuma, 05 Temmuz 2013 13:04

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica