"Bonzaiden çocuklar ölürken neden önlem alınmamıştır?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Başbakan Davutoğlu'na sordu: "BONZAİ" olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle Sağlık Bakanlığına yapılan başvuru sayısı kaçtır?"

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU
İstanbul Milletvekili

1- 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Sağlık Bakanlığına başvuranların sayısı nedir?
2- 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Sağlık Bakanlığına başvuranların sayısı nedir?
3- 1 Ocak 2010 tarihinden bu zamana dek bonzai neden uyuşturucu sayılmıyordu?
4-  Bonzaiden çocuklar ölürken neden önlem alınmamıştır?
5- Son 5 yılda kaç kişi Bonzai müptelası olmuştur?
6- 1 Ocak 2010-17 Şubat 2015 tarihleri arasında kaç kişi Bonzai kullanımı nedeniyle yaşamını kaybetmiştir? Yaş gruplarına göre dağılımı nedir?
7- Son 4 yılda bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle yapılan başvuruların illere göre dağılımı nedir?
8- 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle kamuoyunda "BONZAİ" olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle Sağlık Bakanlığına yapılan başvuru sayısı nedir?
9- 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle kamuoyunda "BONZAİ" olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle Sağlık Bakanlığına yapılan başvuru sayısı kaçtır?
10- Son 4 yılda Sağlık Bakanlığı tarafından bağımlılık yapan madde kullananları rehabilite için ne kadar harcama yapılmıştır? Bu harcamaların yıllara göre dağılımı nedir?
11- Son 4 yılda Sağlık Bakanlığı tarafından bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı tedavi edilmiştir? Bunların illere göre dağılımı nedir?
12- Son 4 yılda Sağlık  Bakanlığına bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı hayatını kaybetmiştir? Bunların illere göre dağılımı nedir?
13- Son 4 yılda Sağlık Bakanlığına bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı 18 yaşındadır ve 18 yaşından küçüktür? Yine başvuranlardan kaçı 18 yaşından büyüktür?"

    Pazartesi, 16 Şubat 2015 18:36

Bağlantılı Konular