Kılıçdaroğlu Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan'ın acısını üzüntüsünü paylaştı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan'ın acısını üzüntüsünü paylaştı, cani ve yardımcılarının ibret olması için hukukun gerektirdiği en ağır cezaya çarptırılmasını ve insanlık dışı bu vahşetin, saldırganlığın toplumun her kesimi tarafından kınanmasını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tecavüze direndiği için boğazı kesilerek ve yakılarak öldürülmüş halde bulunan üniversite birinci sınıf öğrencisi  Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan'ı telefonla aradı. Anne Songül'e, "Söyleyeceğim hiçbir  sözün, üzüntünüzü  hafifletmeyeceğini, içinizi yakıp kavuran acınızı dindiremeyeceğini biliyorum. Şuan elimizden gelen kızımız Özgecan'a rahmet, sizlere de başsağlığı dilemek" dedi.

Anne Songül de Kılıçdaroğlu'na, "Kızım okuluna gitti ve dönmedi. Aradık, sorduk, ormanda yanmış cesedini bulduk, yüreğimiz dağlandı, dünya başımıza yıkıldı.Benim aklım ermiyor, kızımın katillerinin en büyük cezayı almasını istiyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da anne Songül Aslan'a şunları söyledi; "Yalnız değilsiniz. Bütün Türkiye, insan olan herkes sizin acınızı paylaşıyor. Birlikte bu insanlık dışı saldırganlığı, vahşeti kınayacağız. İbret olması için cani veya canilerin, yardımcılarının hukuk içinde en ağır cezaya çarptırılması sizin gibi bizim de dileğimizdir.

Hep yanınızda olacağız. Söyleyeceğim hiçbir  sözün, üzüntünüzü  hafifletmeyeceğini, içinizi yakıp kavuran acınızı dindiremeyeceğini biliyorum. Şuan elimizden gelen kızımız Özgecan'a rahmet, sizlere de başsağlığı dilemek. Özgecan’a rahmet, sizlere, akrabalarınıza, yakınlarınıza, bu acıyı yüreğinde hisseden herkese de başsağlığı diliyorum"

    Pazar, 15 Şubat 2015 16:25

Bağlantılı Konular