Akkaya: "Tek hedefimiz iktidar olmak"

Yakup Akkaya: "Sorunlarımız karşısında CHP olarak ülkenin özgürleşmesi, demokratikleşmesi ve üreten bir ülke haline gelmesi konusundaki çalışmalarımız, baskılara rağmen kararlılıkla sürdürülecek."

Bilecik'ten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Bilecik İl Başkanlığı ziyaretindeki açıklamasında, tek hedeflerinin CHP'nin iktidarı ile ilgili çalışmalar yapmak olduğunu ve 81 ilde programlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Seçime kadar söyleyecekleri vaatler hakkında çeşitli çalışmalar başlattıklarını ve Şubat sonuna kadar seçim takvimlerini açıklayacaklarını ifade eden Akkaya, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da yapılacak seçimlerde tek hedefimiz iktidar olabilmek, onu görebiliyoruz. Türkiye'nin sorunları var. Biliyorsunuz AK Parti '3 Y' ile gelmişti buraya. ‘Yolsuzluğu önleyeceğim, yoksulluğu bitireceğim, yasakları kaldıracağım'. Bu '3 Y'ye baktığımızda, yolsuzluk dediğimiz zaman 17-25 Aralık sürecini biliyoruz. Halkımız da bunun cevabını verecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının açıklamasına göre, 4-5 milyon aile sosyal yardımlaşma sandıklarından destek alarak hayatlarını sürdürüyorlar.Bu 11-12 milyon insan yapar; nasıl yoksulluk bitiyor? Bugün Türkiye'nin milli gelirinin 12 bin 500 dolar olduğu söyleniyor, Bu hesaba göre bugün kişi başına ayda 2 bin lira geliri olması lazım.

Yine Türkiye istatistik Kurumunun (TUİK) açıklamasına göre işsizlik oranı rakamları, yüzde 10,5. Resmi rakamlar ama doğru değil. Çünkü iş aramaktan umudunu yitirmiş olanlar bunun içine dahil değil. Yaklaşık yüzde 17,5 oranında işsizlik oranı var, hem DİSK hem de Türk İş sendikalarının bu konuda ciddi çalışmaları var. Üniversite gençliğinde her 4 üniversite öğrencisinden 3'ü işsiz ve üniversite mezunlarından iş bulanlar da kendi alanları dışında çalışıyorlar. Yasaklar dediğimiz de bugün hala 35'e yakın gazeteci hapiste sansür resmen sansür dönemiyle karşı karşıyayız. 187 ülke arasında basın özgürlüğünde 148. sıradayız. Bir polis devletiyle karşı karşıyayız ve bunu resmileştirecekler."

"Yoksulluğu bitiremediler, işsizlikle insanları terbiye etmeye çalışıyorlar" diyen Akkaya, "Sorunlarımız karşısında CHP olarak ülkenin özgürleşmesi, demokratikleşmesi ve üreten bir ülke haline gelmesi konusundaki çalışmalarımız baskılara rağmen kararlılıkla sürdürülecek."
ifadelerini kullandı.

Toplantıya, CHP Parti Meclisi Üyesi Didem Gültekin, CHP Bilecik İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve parti üyeleri katıldı.

    Çarşamba, 28 Ocak 2015 12:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica