Kılıçdaroğlu Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ı mektupla kutladı

Kemal Kılıçdaroğlu kutlama mektubunda, "Solun ve sosyal demokrasinin örnek teşkil eden zaferinin Yunanistan'a istikrar ve daha iyi bir gelecek sağlayacağına eminim. Seçim zaferinizin ortaya koyduğu gibi solun ve sosyal demokrasinin yükselişi, bütün dünyada sosyal adaleti savunan bizleri cesaretlendirmiştir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Radikal Sol Koalisyonu (SYRIZA) Genel Başkanı ve Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a gönderdiği kutlama mektubu şöyle;

"Sayın Alexis Tsipras
Seçilmiş Başbakan
Radikal Sol Koalisyonu (SYRIZA) Genel Başkanı
Atina
Yunanistan

Sayın Tsipras,

25 Ocak 2015 tarihinde yapılan Yunanistan Genel Seçimleri'ndeki üstün başarınızdan ötürü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adına içten tebriklerimi sunarım.

Solun ve sosyal demokrasinin örnek teşkil eden zaferinin Yunanistan'a istikrar ve daha iyi bir gelecek sağlayacağına eminim. Seçim zaferinizin ortaya koyduğu gibi solun ve sosyal demokrasinin yükselişi, bütün dünyada sosyal adaleti savunan bizleri cesaretlendirmiştir.

Bu vesileyle sol, sosyal demokrat bir parti olarak, CHP'nin, komşu ve kardeş ülkelerimiz arasındaki dayanışmanın geçlendirilmesi ve sağlamlaştırılması için sizinle işbirliği içerisinde olma arzusunu teyid etmek isterim.

SYRIZA'nın, başarısını sürdürmesi için en iyi dileklerimi sunarım.
Saygılarımla,

Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"

    Salı, 27 Ocak 2015 14:20

Bağlantılı Konular