Kılıçdaroğlu'ndan cezaevine konulacak olan Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe'ye geçmiş olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cezaevine girecek ikinci Baro Başkanı konumunda olan Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe'ye telefon ederek yargılama süreci, suçlama ve gelinen nokta hakkında bilgi aldı.

Altışar yıl üçer aylık hapis cezası, Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onanan Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe Kılıçdaroğlu'na Tunceli'de Dersim katliamının yıldönümünde anma etkinliği düzenlediği için dernekleri basılan ve yargılanan sanıklarla birlikte yargılandığını,  56 yıl ceza alan müvekkilleriyle ilgili açıklama yapmakla,  yaptığı açıklamayı kaydeden polislere, "Memur Bey niye kameraya çekiyorsunuz? İnsanlar barut fıçısı gibi. Sudan sebeplerle fezleke hazırlayıp insanları suçluyorsunuz, çekmeyin" dediği ve  öldürülen TİKKO'cu Armenak Bakırcıyan hakkında kitap çalışması yapmakla suçlanarak mahkum edildiğini, yasal eylem terör suçu sayılarak cezasının onandığını,  itirazları sonuçlanmadığı takdirde cezaevine gireceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu da yerel ve evrensel hukuk yollarının,  varsa hukuk dışılığa dur demek için kullanıldığını, çoğu zaman da sonuç verdiğini  belirterek Yeşiltepe'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

    Perşembe, 22 Ocak 2015 10:28

Bağlantılı Konular