"Söz konusu belgelerden, ihale dosyalarından imha edilenler, kayıp olanlar bulunmakta mıdır?"

Sezgin Tanrıkulu Başbakan Davutoğlu'na sordu: "İstanbul Beykoz Kavacık'ta, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait değerinin 1 Milyar TL.'nin üzerinde olduğu bilinen 220 dönümlük çok kıymetli arazi, metrekaresi 4 Türk Lirasından hangi hastaneye kiralanmıştır?"

CHPGenel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- 9 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Emniyetine bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devlet arazi ve binalarının kiralanmasında, usulsüzlükler yapıldığı ve bazı rant gruplarının haksız kazanç sağladığı iddiaları üzerine İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü'ne yapılan operasyonla başlayan Milli Emlak Soruşturmasının akıbeti nedir?
2- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 9 Ekim 2013 tarihinden 23 Eylül 2014 tarihine kadarki sürede hangi Cumhuriyet Savcıları İstanbul Milli Emlak Yolsuzluğu Soruşturmasından sorumlu olarak görevlendirilmişlerdir?
3- 9 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Emniyetine bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde Mili Emlak Yolsuzluğu ile ilgili operasyonu başlatan polislerden görev yerleri değiştirilenler ve meslekten ihraç edilenler bulunmaktaysa hangi polislerin görev yerleri değiştirilmiştir ve meslekten ihraç edilmişlerdir?
4- Kamu arazi ve binalarının kiralanması işlemlerinin yürütüldüğü İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü'ne 9 Ekim 2013 günü İstanbul Emniyetine bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen baskınlarda el konulan tüm belgeler, dokümanlar ve ihale dosyaları halen hangi Savcılıktadır?
5- Söz konusu belgelerden, ihale dosyalarından imha edilenler, kayıp olanlar bulunmakta mıdır?
6- İstanbul Beykoz Kavacık'ta, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait değerinin 1 Milyar TL.'nin üzerinde olduğu bilinen 220 dönümlük çok kıymetli arazi, metrekaresi 4 Türk Lirasından hangi hastaneye kiralanmıştır? Bu hastane kime ya da kimlere aittir? Kamunun milyonlarca Türk Lirası zarara  uğratılması da 9 Ekim 2013 tarihinde başlatılan Milli Emlak Yolsuzluğu soruşturması kapsamında mıdır?"

    Cuma, 02 Ocak 2015 15:00

Bağlantılı Konular