Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 95. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "İşgal altındaki Anadolu topraklarına çıktığı ve Ankara'ya geldiği gün Atatürk ne kadar umut doluysa, biz de Türkiye'yi ve Ankara'yı AKP karanlığından kurtaracağımıza o kadar inanıyoruz, umut doluyuz" dedi.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 95. Yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Atatürk’ün Ankara'ya gelişinin 95. Yıldönümünde Cumhuriyetin aydınlığının yerini AKP karanlığının aldığını biliyoruz. Bu gerçeği gördüğümüz, bildiğimiz kadar, AKP karanlığını Ankara'dan ve Türkiye'den uzaklaştıracağımızı da biliyor  ve görüyoruz. Çünkü, işgal altındaki Anadolu topraklarına çıktığı ve Ankara'ya geldiği gün Atatürk ne kadar umut doluysa, o ne kadar halkımıza güvendiyse, kardeşçe kucaklaştırdıysa, biz de o kadar halkımıza güveniyoruz ve Türkiye'yi de, Ankara'yı da AKP karanlığından kurtaracağımıza o kadar inanıyoruz. Çünkü, umut doluyuz. Bu inançla bağımsızlığın, özgürlüğün, laik cumhuriyetin, demokrasinin, kadın - erkek eşitliğinin sembolü  Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla selamlıyor ve bir daha ki Ankara'ya gelişinin yıldönümünde "Hoş gelişler ola Sayın Cumhurbaşkanımız, hoş gelişler ola sevgili Genel Başkanımız" diye karşılama sözü veriyoruz."

    Pazartesi, 29 Aralık 2014 11:10

Bağlantılı Konular