Kılıçdaroğlu tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisiyle yakından ilgilendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Konya'da CHP Milletvekilleri, CHP Konya İl yöneticileri ve bir grup avukatla birlikte hukuki girişimlerde bulundu, tutukluluğa itiraz edildi.

Konya Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan CHP Konya İl Başkan Yardımcısı avukat Barış İspir, "Hukukçu olarak vicdanlarımızı kanatan birçok husus var. Biz bunları tamamen hukuki yollarla adli mercilere intikal ettiriyoruz. Sağ olsunlar arkadaşlarımız geldi. Hem hukuki destek anlamında hem manevi destek anlamında. Kendimizi hukuksal olarak da daha güçlü hissediyoruz. Bugün tutuklamaya itiraz dilekçemizi veriyoruz. Ümit ediyoruz ki hukuk yerini bulacaktır ve genç arkadaşımız aramıza katılacaktır. O zaman çok daha fazla rahatlayacağız ve mutlu olacağız." dedi.

Sosyal medya aracılığıyla örgütlenen Halkçı Liseliler Grubu üyeleri, Kubilay'ın şehit edilişinin 84. yılı dolayısıyla Gedavet Parkı'nda toplanmış, grup adına açıklama yapan Meram Endüstri Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencisi M.E.A. (16), Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla polis tarafından okulunda gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilerek tutuklanmıştı.

    Perşembe, 25 Aralık 2014 17:53

Bağlantılı Konular