Gök aşırı hız yapan kamyonları İçişleri Bakanı'na sordu

Levent Gök, İçişleri Bakanı'na sordu: "Ankara'nın çeşitli ilçe ve semtlerinde hafriyat kamyonlarının estirdiği trafik terörü nedeniyle yayalar ve trafikteki diğer araçların büyük tehlike yaşadığı iddiası doğru mudur?"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 24.12.2014

Levent Gök
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

1- Ankara'nın çeşitli ilçe ve semtlerinde hafriyat kamyonlarının estirdiği trafik terörü nedeniyle yayalar ve trafikteki diğer araçların büyük tehlike yaşadığı iddiası doğru mudur?
2- Basında "Radarı Geçince Cellat" başlığıyla haberlere konu olan hafriyat kamyonlarının radarı geçtikten sonra her an kazaya yol açacak denli hız yapmasını ve kuralları ihmal etmesini valiliğe ve emniyete bildiren yurttaşların yanıtsız bırakıldıkları iddialarını soruşturacak mısınız?
3- Radarsız bölgede kural ihlallerinin can ve mal güvenliği için tehdit oluşturmasını önleyecek tedbirleri almak üzere ilgilileri uyaracak mısınız?"

    Perşembe, 25 Aralık 2014 13:04

Bağlantılı Konular