Ağbaba: "Bakırköy'den Çat'a kardeşlik köprüsü kuruyoruz"

Kadıköy'den Yayladere ve Kiğı'ya kurulan kardeşlik köprüsünden sonra bugün de Bakırköy'den Çat'a kardeşlik eli uzatıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Enis Berberoğlu, Genel Sekreter Gürsel Tekin ile birlikte Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve PM Üyesi Ümran Köksüz bugün "Batıdan Doğuya Kardeş Belediyecilik Projesi" kapsamında Erzurum'da buluştular.

Çat İlçe Belediyesi ile Bakırköy Belediyesi arasında kurulacak kardeşlik köprüsü ile kardeş belediye sayısını her geçen gün artırdıklarını ifade eden Ağbaba, bu projenin yerel yönetimlerdeki iktidarlarını güçlendirdiklerini ve belediyeler arasındaki iletişimi de kuvvetlendirdiklerini belirtti.

CHP'li Belediyeler arasında eşgüdüm ve koordinasyon sağlanması amacıyla daha önce birçok ilçe ve belde belediyesinin büyükşehirlerdeki kentlerin belediyeleri ile kardeş belediye olduklarını hatırlatan Ağbaba, "deniz görmeyen çocuklarımızı deniz ile tanıştıracak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü tutan ama İstanbul'u görmemiş gençlerimizi Fenerbahçe'yi kendi evinde seyretme imkânı sağlayacak yani yönetiminde olduğumuz kentlerdeki sadece belediyeleri değil halkımızı da kaynaştıracak bir proje yürütüyoruz.

Belediyelerimizin daha iyi daha güzel hizmetler sunabilmesi için büyük kentlerimizdeki belediyelerimiz ellerinden geleni yapmaya hazırlar. Belediyelerimizin merkezi bütçeden aldığı paylar ortada. İnsanı ve çevreyi önceleyen sosyal demokrat bakışımız gereği merkezi hükümetin bizlere sağlamadığı kaynağı biz kendi belediyelerimiz arasında oluşturuyoruz."
dedi.

    Pazartesi, 22 Aralık 2014 14:14

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica