'Azı Çoğaltmak Projesi' ekibi Türkiye'yi karış karış dolaşıyor

CHP Parti Meclisi üyesi Şenal Sarıhan, Kadın Kolları MYK üyesi Serpil Gürhan ve CHP üyesi kadınlardan oluşan "Azı Çoğaltmak Projesi" ekibi, çalışmalarına Bingöl'ün ardından Bayburt ve Gümüşhane ziyaretleri ile devam etti.

CHP'nin yerel temsilcilerle birlikte partinin en az oy aldığı bölgeler için başlattığı bu proje  kapsamında, Bayburt ziyaretine CHP'nin Bayburt'tan sorumlu Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile birlikte PM üyesi Zeynep Altıok, CHP Bayburt İl Başkanı Nazmi Keskinoğlu CHP Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Emre Aygün, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, ve CHP’li üyeler de destek verdi.

Arpalı Beldesinde ev ziyaretlerinin yanı sıra, kadın işçilerin çalıştığı terlik atölyesi ziyaretinde işçilerin sorunları dinlendi. Ardından Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'la öğrencilerin sorunları ile ilgili görüşme yapıldı. Akşam saatlerinde, geçtiğimiz günlerde yangın çıkan Kozluk köyü ziyaret edilerek Köy Odasında halk ile buluşuldu, sorunları dinlendi, geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Bu ziyaretlerin ardından, CHP Bayburt İl Başkanlığı binasında basın açıklaması yapılarak, ziyaret ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

İkinci gün Gümüşhane Kelkit'deki ev ve esnaf ziyaretlerine CHP Parti Meclisi üyesi Serpil Öztürk destek verirken, Gümüşhanede'ki çalışmalara, CHP Gümüşhane İl Başkanı Atilla Sait Özdemir, CHP Gümüşhane Kadın Kolları Başkanı Selvi Demirkıran, İlçe başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, ve CHP'li üyeler de destek verdi.

Şoförler Odası ve Ziraat Odası ziyaretlerinin ardından Şiran'ın dağ köylerinden Sarıca, Araköy, Yeşilyurt beldesi, İnözü köylerindeki evler ziyaret edildi. Yöre halkıyla sıcak sohbetler yapıldı, sorunları dinlendi. Esnafın ve çiftçinin ortak sorunları petrol fiyatlarının yüksekliği olarak tespit edildi. Uygulanan yanlış tarım politikaları ve üretim maliyetlerinin yüksekliği, yörenin birincil geçim kaynağı olan Tarım ve Hayvancılığı bitirme noktasına getirdiği hususunda hemfikir olundu.

Üçüncü ve son gün Gümüşhane Torul ilçesi Altınpınar köyüne yapılan ev ziyaretlerinde de sohbetler yapıldı, sorunlar dinlendi. Yöre halkının en büyük sorunu yoksulluk ve yoksunluk olarak belirlenirken bu durumun dışa göçü arttırmış olduğu tespit edildi.

    Çarşamba, 17 Aralık 2014 11:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica