Tezcan: "Anaokulları Kuran Kursu değildir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Milli Eğitim Şûrası'nda alınan kararlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Bülent Tezcan açıklamasında şöyle dedi:

"19. Milli Eğitim Şûrası'nda alınan 'anaokullarında değerler eğitimi verilmesi' yönündeki tavsiye kararının, Osmaniye Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirildiği bugünkü Milliyet Gazetesi'nden Ayşegül Kahvecioğlu'nun  haberine yansımıştır.

İlçedeki okullara gönderilen programda, "Derse besmeleyle başlanacak, dua pekiştirme günleri yapılacak" gibi başlıklar yer almaktadır.

AKP hükümeti, tek tipçi , kindar bir toplum  yaratmanın peşinde olduğunu bir kez daha göstermiştir. AKP'nin gerici hamleleri üç, beş yaşında anaokullarına giden çocuklarımıza kadar ulaşmıştır. Anaokullar Kuran Kursu değildir. Bu uygulamayla cumhuriyet kazanımları yok edilmeye çalışılmaktadır. Laiklikte ve bilimsellikten uzak olan eğitim anlayışıyla, aklı ve bilimi kullanan özgür bireyler yetiştirilemez. Hükümetin, eğitim yoluyla devlete emanet edilen çocuklarımızı kendi siyasi tasarımlarının bir parçası yapmaya hakkı yoktur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin beyinlerinı kuşatacak ve teslim alacak gericiliğe boyun eğmeyeceğiz. Ahlaksızlığın saltanatını kuranlar, kendi ahlaksızlıklarını gerici uygulamalarla örtmeye çabalamasın! İslam ahlakından zerre kadar pay almayanlar, İslamı ahlaksızlıklarının örtüsü haline getirmeye çalışmaktadır.

Dünyada uzaya istiyasyon kurma yarışı yaşanırken, çocuklarımıza hurafelerin eline terk ederek büyük Türkiye yaratılmaz."

    Salı, 16 Aralık 2014 09:56

Bağlantılı Konular