Tanrıkulu'ndan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na soru önergesi

Sezgin Tanrıkulu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na sordu: "Sosyal politika üretmesi beklenen personelinizin açık ofiste ve günün büyük bir bölümünü asansör kuyruğu bekleyerek gayri insani koşullarda çalışmasından rahatsızlık duymamakta mısınız?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan görüşmelerde Bakanlığınız hizmet binasının aylık kirasının 765 bin TL olduğunu ve Bakanlığınıza ait olmak üzere yapılması planlanan binaya 2016 yılında geçileceğini belirtmiştiniz.

Konuyla ilgili olarak;
1- Söz konusu binanın Eskişehir Yolu üzerinde yapılacağı bilinmektedir. Fakat bu süreçte Kalkınma Bakanlığına yazdığınız bir yazı ile söz konusu arazinin son derece değerli olduğunu, arazinin satılması ya da kiralanmasının kamu yararı açısından uygun olduğunu ve Halkbank Genel Müdürlüğünün taşınması nedeniyle boşaltılması planlanan Halkbank Genel Müdürlüğü binasına taşınılması yönünde bir öneride bulundunuz mu?
2- Kamuda en yüksek kirayı ödeyen Bakanlık olarak kullanmakta olduğunuz binayı kiralarken kamu yararını neden düşünmediniz de şimdi düşünüyorsunuz?
3- Kamu yararını düşünmek için biraz geç kalmadınız mı? Bahse konu arazinin alıcısı hazır mıdır? Bu arazi için hangi kişi ve firma başvuru yapmıştır?
4- Bahse konu arazi kime peşkeş çekilecektir? Bu değişiklik kim veya kimlerin isteğiyle yapılmıştır?
5- Sosyal politika üretmesi beklenen personelinizin açık ofiste ve günün büyük bir bölümünü asansör kuyruğu bekleyerek gayri insani koşullarda çalışmasından rahatsızlık duymamakta mısınız?"

    Salı, 16 Aralık 2014 11:30

Bağlantılı Konular