"Anatoli firmasından ürün alımı yapan federasyonlar hangileridir?"

Sezgin Tanrıkulu Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'a sordu: "2009-2014 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonlar Anatoli firmasından hangi ürün alımlarını yapmıştır? Anatoli adlı firmanın sahipleri kimlerdir?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Basına yansıyan haberlere göre Gençlik ve Spor Bakanlığı ve birçok federasyonun, milyonlarca lira tutarındaki 'hediyelik' alımlarını Anatoli adlı firma üzerinden alındığı iddia edilmektedir. Anatoli firması Akdeniz Oyunları sırasında yabancı konuklarla sporculara verilen Türk ve Osmanlı' motiflerini taşıyan hediyeliklerin kabarık faturası Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yanı sıra, güreş ve boks başta olmak üzere birçok federasyona promosyon ürünü satması ile biliniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının ve Federasyonların Anatoli firmasından aldığı ürünler arasında kahve fincan setleri, sedef kakmalı tavla takımları ve el işlemeli kutular içinde lokumlar bulunduğu iddia edilmektedir.

Bu bağlamda;
1- 2009-2014 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonlar Anatoli firmasından hangi ürün alımlarını yapmıştır? Anatoli adlı firmanın sahipleri kimlerdir?
2- 2009-2014 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonlar Anatoli firmasından yaptığı ürün alımının tutarı nedir?
3-2009-2014 yılları arasında Anatoli firmasından ürün alımı yapan federasyonlar hangileridir?
4- Akdeniz Oyunları sırasında yabancı konuklarla sporculara verilen 'Türk ve Osmanlı' motiflerini taşıyan hediyeliklerin fahiş fiyat ile alındığı iddası doğru mudur?
5- İddia ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa akıbeti nedir?
6- Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonların hediyelik eşya ihtiyacı kim tarafından nasıl tespit edilmektedir?
7- Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonların hediyelik eşya alımının sınırları bulunmakta mıdır?"

    Cuma, 12 Aralık 2014 10:29

Bağlantılı Konular