"Sahneye çıkacak Yavuz Bingöl'e kamu kaynaklarından ne kadar ödeme yapılacaktır?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakana sordu: "Kültür ve Turizm Bakanlığı ve AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorları arasında bulundukları, diğer sponsorların Akşam Gazetesi, Star Gazetesi, 24 TV, Medical Park ve Al Baraka olduğu Şeb-i Arus törenlerinde, 13 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda sahneye çıkacak Yavuz Bingöl'e kamu kaynaklarından ne kadar ödeme yapılacaktır?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Kültür ve Turizm Bakanlığı ve AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorları arasında bulundukları, diğer sponsorların Akşam Gazetesi, Star Gazetesi, 24 TV, Medical Park ve Al Baraka olduğu Şeb-i Arus törenlerinde, 13 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda sahneye çıkacak Yavuz Bingöl'e kamu kaynaklarından ne kadar ödeme yapılacaktır?
2- Ayrıca bir kamu bankasının reklam filminde oynaması için Yavuz Bingöl ile sözleşme imzaladığı iddiası doğru mudur?
3- Yavuz Bingöl'ün bir kamu bankasının reklamında rol alacağı iddiası doğruysa, söz konusu kamu bankası hangisidir? Sözleşme bedeli ne kadardır? Yavuz Bingöl'ün reklam filmi için seçilmesinin sebebi nedir?
4- Yavuz Bingöl daha önceden çeşitli amaçlarla düzenlenen kamusal törenlere katılmış mıdır? Yavuz Bingöl kamu desteğinde daha önceden düzenlenen törenlerde görev verildiğinde, kamu kaynaklarından toplam ne kadar ücret almıştır?
5- Kültür ve Turizm Bakanlığı Yavuz Bingöl ile herhangi bir sözleşme imzalamış mıdır? İmzalamışsa, bu projeler nelerdir ve konularına göre dağılımı nedir?
6- İlgili projelerin bedeli nedir?
7- Yavuz Bingöl'ün yer aldığı dizi, film vb. projelerde sponsor olan şirketler hangileridir?"

    Cuma, 05 Aralık 2014 17:42

Bağlantılı Konular