"Eskişehir Yolunun iki yönlü olarak trafiğe kapanmaması için ne önlemler almayı planlıyorsunuz?"

Levent Gök meydana gelen 3 trafik kazası sonrası saatlerce kilitlenen Eskişehir yolundaki sıkıntıyı bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanı Efkan ALA'ya trafiği kilitleyen, insanların işe geç kalmalarına neden olan bu sıkıntıyı nasıl gidereceklerini sordu.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim. 04.12.2014

Levent GÖK
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Başkent'te önceki gün sabah saatlerinde meydana gelen 3 trafik kazasının Eskişehir Yolu trafiğinin felç olduğu haberi basınımızda yer almıştır.

Habere göre, dün sabah Çayyolu yönünde Bilkent Kavşağı ile CEPA AVM önünde, Kızılay yönünde ise Necatibey Caddesi ile İsmet İnönü Bulvarı'nın kesiştiği noktada 3 ayrı maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.

Kazalara, ODTÜ Kavşağı'ndaki trafik ışıklarının yanmaması da eklenince, çok sayıda Başkentli yurttaşın trafik nedeniyle işe geç kaldığı haberde yer almıştır.

Bu bağlamda;
1- Meydana gelen 3 kaza ile trafiğin bu kadar uzun süre, hem de iki yönlü olarak kilitlenmesinin nedenlerini araştıracak mısınız?
2- Meydana gelen kazalar nedeniyle Eskişehir Yolunu iki yönlü olarak uzun süre trafiğe kapanmaması için ne önlemler almayı planlıyorsunuz?"

    Cuma, 05 Aralık 2014 17:31

Bağlantılı Konular