Tezcan: "Kravatlı IŞİD zihniyeti RTÜK'te vücut bulmaktadır"‏

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "rüşvetçi Atatürk" sözlerine ceza verilmemesine tepki  gösterdi. Tezcan "Televizyon programlarında Atatürk'e hakaret etmeyi ve sövmeyi vazife aşkıyla yapan kendini bilmez kravatlı IŞİD zihniyeti RTÜK'te vücut bulmaktadır." dedi.

Bülent Tezcan açıklamasında şöyle dedi:

"AKP'nin RTÜK üyeleri yine bir skandala imza atarak, şaşırtmamıştır. Televizyon programlarında Atatürk'e hakaret etmeyi ve sövmeyi vazife aşkıyla yapan kendini bilmez kravatlı IŞİD zihniyeti RTÜK'te vücut bulmaktadır. KANAL A'da yayınlanan sabıkalı bir programda yine Atatürk'e iftira atılmıştır.

Atatürk'e saldırmak için çalmadıkları kapı, söylemedikleri yalan kalmadı. Cumhuriyetle Atatürk'le boy ölçüşemeyenler ancak alçakça iftira yoluna başvurmaktadır. RTÜK'ün AKP'li temsilcileri de aynı bozuk kafayı taşımaktadır. Tape tape dökülen rüşvetin, hırsızlığın kısaca ahlaksızlığın saltanatını ortadadır. Bu pislikleri örtmenin yolu Cumhuriyet değerlerine saldırmak değildir.

Rüşveti meşru sayan AKP zihniyeti için rüşvetçi sözü hakaret sayılmayabilir. Ama bu söz Atatürk ve Atatürkçüler için hakaretlerin en büyüğüdür.

Atatürk'ü, Cumhuriyet devrimini kravatlı IŞİD'cilere teslim etmeyeceğiz."

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 26 Kasım 2014 17:46

Bağlantılı Konular