Gök Mamak'ta Cemevi açtı: "AKP Alevileri oyalıyor"

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, AKP iktidarının alevi yurttaşlarımızı oyalama politikası yürüttüğünü vurgularken, "Bu samimiyetsizlik alevi vatandaşlarımızca da yakından izlenmektedir." diye konuştu.

Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Derneği'nin Mamak'taki Cemevi açılışına katılan Gök, "Sivas katliamı sanıklarını milletvekili ve hatta bakan yapan bu AKP değil mi?" sorusunu yöneltti. Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz'ın da katıldığı açılışta Gök şu değerlendirmeleri yaptı:

Cemevi teklifimizi AKP reddetti
Sevgili vatandaşlarım, öncelikle bir apartmanın alt katında alevi yurttaşlarımızı ibadet etmeye zorlayan anlayışı kınamak istiyorum. Hatırlanacağı gibi, CHP'nin cemevlerinin ibadethane sayılması yönündeki kanun teklifi TBMM'de AKP tarafından reddedilmiştir.

Gerçek taleplere samimiyetsiz
Alevi yurttaşlarımızın hak ettikleri yasal statü ve hakları CHP iktidarında mutlaka gerçekleştirilecektir. Bugün AKP iktidarının içi boş sahte paketlerle ve sanal müjdelerle alevi kardeşlerimizi oyalama politikası alevi yurttaşlarımızca da yakından izlenmekte ve samimi bulunmamaktadır.

Sivas'ın sanık avukatları Meclis'e taşındı
Bu samimiyetsizliğin her gün yeni örnekleri ortaya çıkmaktadır. Ancak en önemlisi Sivas katliamının sanıklarının avukatlarını milletvekili ve hatta bakan yaparak Meclis'e taşıyan AKP bu AKP değil midir? AKP alevi yurttaşlarımızın başta cemevlerinin yasal statüye kavuşması olmak üzere gerçek taleplerine hiçbir zaman samimi yaklaşmamıştır.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Kasım 2014 17:09

Bağlantılı Konular