Kılıçdaroğlu Erzurum Lalapaşa Mahallesi'nde Gençlik Merkezi açtı

Kemal Kılıçdaroğlu: "Gençlerin Erzurum'da bir merkez kurması beni çok  mutlu etti. Üniversite kolu, gençlik kolu, lise kolu olması ayrıca mutluluk verici."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu bölge toplantısına katılmak üzere geldiği Erzurum'da CHP gençlik Kolları tarafından kuruluşu gerçekleştirilen gençlik merkezini açtı. Lalapaşa Mahallesi'nde Gençlik Merkezi'nin açılışını yapan Kılıçdaroğlu, Gençlik Kolları Erzurum İl Başkanı Hüseyin Çapar'dan bilgi aldı.

Erzurum'un ulusal kurtuluş merkezlerinden, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve arkadaşlarının bağımsızlık meşalesini yaktıkları illerden birisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, CHP'nin durumunun Erzurum'da biraz zayıf olduğuna dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu, güçlenmenin yolunun gençlerden, umuttan, mücadeleden geçtiğini belirterek, gençlerin bir merkez kurmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi ve "Benim açımdan gerçekten çok güzel. Sizleri yürekten kutluyorum ama seçimlerde de göreceğim. Nasıl bir performans sergilediğinizi göreceğim. Üniversite kolu, gençlik kolu, lise kolu olması ayrıca mutluluk verici. Hep beraber mücadeleyi sürdüreceğiz." dedi.

Gençlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Çünkü biz milli bir partiyiz. Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın küllerinden doğan bir partiyiz. Ülkemizin her tarafına huzuru ve refahı götürmek istiyoruz. İşsizlik olmasın diyoruz. Bu bölge ekonomik açıdan çok şey kaybeden bir bölge. Oysa Erzurum bir dönem Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılıyordu ama bugün Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılmıyor. Eski görkemli günlerine yeni umutlarla taşımak mümkün."

Bir gazetecinin, "MİT'in CHP'yi bölme iddiası gündemde. Bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz." sorusunu Kılıçdaroğlu, şöyle yanıtladı:

"Şu anda cumhuriyetin değerlerini savunan, ulusal değerlere, milli değerlere bağlı olan, demokrasiyi ve özgürlüğü savunan, AKP'nin karşısında tek parti var. O partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi. Siyasal partiler, devleti yönetmek üzere iktidara gelirler, devlet olmak için değil ama Adalet ve Kalkınma Partisi şu anda bir devlet partisidir. Devletin kurumları, devlete hizmet etmiyorlar, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne hizmet ediyorlar. Bunlardan birisi de MİT içindeki bir gruptur. Biliyorsunuz, yasayla kurulmuştur. Almanya'da Gestapo da yasayla kurulmuştur. Gestapo'nun özelliği neydi? Alman devletine değil, Almanya'daki iktidara hizmet etmekti."

Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz Milli İstihbarat Teşkilatı'nın adı üstünde milli olmasını ve devlete hizmet etmesini istiyoruz. Bir siyasal partinin iç işlerine müdahale etmesini istemiyoruz. İktidardan gelecek talimatla bir siyasal partiyi 'nasıl karıştırırım' diye bir çabanın içerisine girmesini istemiyoruz. Bunu açıklıkla da ifade ediyoruz." diye konuştu.

Bir gazetecinin "Sayın Başbakanın yarın Tunceli'ye ziyareti olacaktı. Tunceli isminin Dersim olarak değiştirileceği iddiası var. Konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Şu an zaten bizim teklifimiz var mecliste. Bu yeni bir şey değil ki." karşılığını verdi.

    Cumartesi, 22 Kasım 2014 12:54

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica