Kılıçdaroğlu "81 ilde umudu yeşertmemiz gerekiyor"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Trabzon, Ankara ve İzmir'deki partililerle İstanbul'dan canlı görüntülü bağlantı ile konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Umut gönüllüleri insanların yüreklerine umudu taşıyacak. Bizim 81 ilde umudu yeşertmemiz gerekiyor. Bizim mücadelemiz insanlık ve umudun mücadelesidir. Herkesin aş ve iş sahibi olduğu bir mücadeledir. Aydınlık mücadelesidir. Eğer biz bu ülkenin geleceği için mücadele edeceksek, çağdaş uygarlığa taşıyacaksak, bunun tek bir adresi var. O adres Cumhuriyet Halk Partisidir. Biz umudumuzla aydınlığa koşacağız."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Bakırköy'deki Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Umut Gönüllüleri Eğitim Programı'nın açılışında yaptığı konuşmada, umudun, "gelecek, huzur, barış, özgürlük ve karamsarlığa kapılmamak" anlamına geldiğini belirtti.

Türkiye'de herkesin ülkenin sorunlarını kendine göre tartıştığına dikkat çeken  Kılıçdaroğlu, "Ama ülkenin genelinde bir karamsarlık havası olduğunu çok iyi biliyoruz. O zaman bize bir görev düşüyor. Umudu ateşlemek. Geleceğe yönelik umutlarımızı artırmak. Bunun mücadelesini yapmak zorundayız." dedi.

Görüşlerini açıklarken, Gazeteci-Yazar ve CHP PM üyesi Tuncay Özkan ile  arkadaşlarının daha önceden başlattıkları bir çalışmayı yeniden hayata geçirmek istediklerini belirten  Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

"Tek amacımız var. Gülümseyen Türkiye. Bunu yapmak istiyoruz. Karamsar olmak değil, hepimiz gülmeliyiz, gülümsemeliyiz. Hayata gülerek bakmalıyız. İşçimiz, köylümüz, sanayicimiz öyle olmalı. Taşeron işçisi bile. Yok olmalı taşeronluk ve o iş güvencesi içinde işini sürdürmeli. Eğer biz herkesin gülümsediği bir Türkiye inşa edebilirsek, çocuklarımıza güzel bir miras bırakmış olacağız. Bunun zor olduğunu biliyorum. Önümüzde ciddi engeller olduğunu da biliyorum. Ama önemli olan zaten zoru başarmaktır. Bize düşen görev zoru başarmaktır. Bunu başaracağız. Bu konuda kararlıyız."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Trabzon, Ankara ve İzmir'deki partililerle canlı görüntülü bağlantı yapıldı.

İzmir'de, Trabzon'da Atapark'ta, Ankara'da da Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanmasının ardından yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yerde toplanan CHP'li yöneticiler, eğitim programı kapsamında yapılacaklara ilişkin bilgi verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu da umut gönüllülerinin Türkiye'nin 81 ilinde olduğunu belirterek, "Onlar insanların yüreklerine umudu taşıyacak. Şundan kesinlikle emin olmanızı istiyorum. Bizim 81 ilde umudu yeşertmemiz gerekiyor. Eğer biz bu ülkenin geleceği için mücadele edeceksek, çağdaş uygarlığa taşıyacaksak, bunun tek bir adresi var. O adres Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizim mücadelemiz insanlık ve umudun mücadelesidir. Herkesin aş ve herkesin iş sahibi olduğu bir mücadeledir. Çağdaş uygarlık mücadelesidir, aydınlık mücadelesidir. Biz umudumuzla aydınlığa koşacağız." dedi.

    Cuma, 21 Kasım 2014 13:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica