Gazeteci-Yazar Can Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na imzalı "Abim Deniz"

Can Dündar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti ve imzaladığı "Abim Deniz" kitabını armağan etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Can Dündar'ı Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan "Deniz Mektupları" dizi yazısı nedeniyle kutlamış ve  duygularını şöyle ifade etmişti.

"Deniz Mektupları" insan sevgisinin, devrim inancının, o inancı yaşatmanın, ülkeyi,  bağımsızlığı ve özgürlüğü canından aziz bilmenin, ana, baba, kardeş sevgisiyle, yoldaş dayanışmasını ve insan sevgisini ihmal etmeden, boyun eğmeden, teslim olmadan, karşılıksız mücadele etmenin, İp'e giderken bile, kardeşlik türküleri söyleyebilmenin mektuplarıdır.

O mektuplar, Nazım Hikmet'in "Delikanlım! İyi bak yıldızlara" diye seslendiği, Atila İlhan'ın "güneşten ışık yontan" sıfatını verdiği mahur besteyi anlamak, "Can Baba'nın dizeleriyle Deniz'i anmak ve 'En uzun koşuysa Türkiye'de Devrim, O, onun en güzel yüz metresini koştu' demenin vesilesidir..

Tabii, içimiz yanarak, "Aşk olsun sana çocuk, Aşk olsun" demenin de."

Gazetede yayımlanan "Deniz Mektupları"nı "Abim Deniz" diye kitaplaştıran Can Dündar kitabını imzalı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na verirken, "Yaptığınız katkı, gösterdiğiniz ilgi nedeniyle çok teşekkür ediyorum." dedi.

    Perşembe, 20 Kasım 2014 16:47

Bağlantılı Konular