Gök, Çayyolu ve Sincan metrolarında yaşanan sıkıntıları TBMM gündemine taşıdı

Levent Gök, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün İçişleri Bakanı'nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

Levent GÖK
CHP Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Çay Yolu ve Sincan metrolarının aceleye getirilerek ve gerekli özen gösterilmeden hizmete açılmış olmasının üzerinden aylar geçmiştir.

Buna karşın Ankaralıların hizmetteki kalitesizlikten yakınmalarının giderek artmakta olduğu hem basında yer alan haberlerle, tarafıma gelen yoğun telefon ve mektuplarla, hem de önceki haftalarda sunduğum yazılı soru önergeleriyle ortadadır.

Metro vagon sayılarının az olması, sefer aralığının uzun olması, semtlere çalışan EGO RİNG Otobüslerinin kaldırılmış olması, ulaşımı başta yaşlılar ve öğrenciler olmak üzere işçi ve memur ve esnaf dâhil tüm Ankaralılara büyük bir eziyete dönüştürmüş bulunmaktadır.

Her gün aynı bunalımı yaşayan halkın huzursuzluğu zaman zaman kontrol edilemeyen öfke nöbetleri yaşanmasına yol açmakta yolcular arasında itiş kakışı aşan kavgalar olmaktadır.

Bu bağlamda;

Ankaralıların ulaşım sıkıntısını gidermek, çektikleri eziyete son vermek için, metroların açılmasından itibaren semtlerde kaldırılan EGO RİNG OTOBÜSLERİNİN yeniden düzenlenmesi, ihtiyaca cevap verecek biçimde kalıcı bir program yapılması ve mevcut raylı sistem kapasitesi arttırılarak sefer sayısının yeterli sıklıkla yapılabilecek düzeye getirilmesi için ilgililere ne zaman talimat vereceksiniz?"

    Salı, 18 Kasım 2014 18:05

Bağlantılı Konular