Demir: "Hükümet toplumun renk körü olmasını istiyor"

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, hükümetin sıkıştığı konularda algı operasyonuyla gündemi değiştirdiğini ifade ederek, toplumun renk körü olmasını istediğini söyledi.

Nurettin Demir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, emniyet görevlilerine yönelik operasyonla gündem algısının değiştirildiğini söyledi.

Türkiye'nin yoksullar ve açlar ülkesi haline geldiğini öne süren Demir, "Hükümet 'ben renk körüyüm, bütün toplumun renk körü olması gerekir' diyor. Ancak güneş balçıkla sıvanmaz." dedi.

Küresel Servet Raporuna göre Türkiye'deki en zengin yüzde 10'luk kesimin AKP iktidara geldiğinde Türkiye servetinin yüzde 68'ine sahipken, bu yıl bu oranın yüzde 78'e çıktığını aktaran Demir, bir yandan da işsizlik ve yoksulluğun tırmandığını söyledi.

Hükümetin akademisyenlere, hakimlere, savcılara zam müjdesi verdiğini anımsatan Demir, "Geri kalan kesimlere hiçbir şey yok. Memura yüzde 3 zam veriliyor. Garibana gelince mevzuatı öne sürüyorlar. Zamlar adaletsizdir, toplumu kapsamıyor, ayrımcıdır. Ey AKP hükümeti, artık toplumu renk körü haline getiremezsiniz." diye konuştu.

Nurettin Demir, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun YPG'nin terör örgütü olmadığını söylemesine ilişkin görüşünün sorulması üzerine, Kobani'den gelenlerin büyük bir insanlık dramı yaşadığını belirtti.

Kobani'den ilk kaçanların Türkiye sınırında beklediğini anımsatan Demir, "Hükümet bu insanlara yardım edemiyorsa Peşmerge'nin orayı savunmasını saygıyla karşılamak gerekir" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 22 Ekim 2014 11:14

Bağlantılı Konular