Nazlıaka: "Ankara'da ciddi bir su sorunu vardır"

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara'nın şebeke suyundaki kirlilik iddialarına değinerek, bu tür sorunları dile getirdiklerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in olayı kişiselleştirdiğini söyledi. Nazlıaka, "Bizim konumuz sorunu dile getiren kişi değil, sorunun kendisidir. Ankara'da ciddi bir su sorunu vardır. Gökçek bu sorunu çözmek durumundadır." diye konuştu.

Aylin Nazlıaka, bayramın ikinci günü evinin önünde eylem yapıldığını belirterek, "Mahremiyetime yönelik yapılmış bu hareketi kınıyorum." dedi.

Gökçek'in kendi televizyon kanalında "Nazlıaka'nın ev adresini almak isteyenler benim özel kalemime bağlanıp adresi alabilirler." dediğini iddia eden Nazlıaka, bunun üzerine de bayramın ikinci günü evinin önünde tuhaf bir eylem gerçekleştiğini söyledi.

Evinin sokağında tuhaf, değişik insanların dolaştığını belirten Nazlıaka, şöyle devam etti; "Daha önce hiç görmediğim insanlar dolaşıyor. Bunların her biri aslında Gökçek'in beni hedef göstermesiyle ilgili. Elbetteki eylem yapmak en doğal haktır. Ama şiddet içermeyen bu eylemler ancak ve ancak kamusal alanlarda yapılır. Bir kişinin özel alanında yapılmaz. Benim mahremiyetime yönelik olarak yapılmış olan bu hareketi kınıyorum. Ailemin de benim de can güvenliğimin olmadığını beyan etmek istiyorum. Bunların her birinin yapılma nedeni susturmak, sindirmek, konuşmamızı ve Ankara'nın su sorunlarını dile getirmemizi engellemek."

Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Sincan ilçesi Akçaören Mahallesi'nin içme suyu sorunlarıyla ilgili alınan kararı okuyarak, kararda suda arsenik oranını yüksek olduğunun yer aldığını ifade etti.

"Gökçek, suyun Ankaralılara halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde şebekelerden ulaştırılması için ne yapacak, nasıl çözümler üretecek?" diye soran Nazlıaka, "Onun için çıkıp hiç boş yere yine tehditler savurmasın. Beni hedefine koyarsa koysun hiç önemli değil. Bizim konumuz sorunu dile getiren kişi değil, sorunun kendisidir. Ankara'da ciddi bir su sorunu vardır. Gökçek bu sorunu çözmek durumundadır" şeklinde konuştu.

    Çarşamba, 15 Ekim 2014 10:20

Bağlantılı Konular