Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanan Pınar Karşıyaka'yı kutladı

Kemal Kılıçdaroğlu yazılı açıklama yaparak, 30. Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Fenerbahçe'yi yenerek kapanın sahibi olan Pınar Karşıyaka'yı kutladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yazılı açıklaması şöyle;

"30. Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde, Palacios, Barış Hersek , Dixon , Ceyhun Altay, Diebler, Mutlu Demir, Gabriel , Strawberry ile  kupaya uzanan Pınar Karşıyaka son periyod da 4 dakika boyunca rakibine sayı attırmadı. İzmir ekibi Pınar Karşıyaka büyük çekişmenin yaşandığı son bölümde yaptığı tam saha baskıyla  karşılaşmadan 77-75 galip ayrıldı.

Türkiye Basketbol Ligi'ni geçen sezon şampiyon tamamlayan Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası'nın sahibi Pınar Karşıyaka'nın Ankara Spor Salonu'nda en büyük kupayı kazanmak için yaptığı mücadele sporcular  kadar taraftarlarında, sporun, sportmenliğin ve takımı için ter dökmenin ne anlama geldiğini gösterdi.

Türkiye Basketbol Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe Ülker'i Ankara Spor Salonu'nda oynanan maçta 77-75 yenen İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka, 27 yıl sonra ikinci kez en büyük kupada mutlu sona ulaştı.

Bu nedenle Pınar Karşıyaka'yı, basketbolcularını, teknik ve idari yöneticilerle taraftarlarını, Karşıyakalıları, İzmirlileri ve basketbolseverleri kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum."

    Perşembe, 09 Ekim 2014 17:35

Bağlantılı Konular